2018 Yılı Bilirkişilik Asgari Ücret Tarifesi belli oldu

14 Nisan 2018 Cumartesi, 11:35

2018 Yılı Bilirkişilik Asgari Ücret Tarifesi Tebliği, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Tarifede en dikkat çeken husus ise Cumhuriyet Başsavcılıklarında yürütülen soruşturmalar ve ceza mahkemelerinde görülen bilirkişilik işleri için de ücret belirtilmesi oldu.

Tarifeye göre Cumhuriyet başsavcılıklarında yürütülen soruşturmalar için 190 TL, Sulh ceza hakimliklerinde görülen işler için 190 TL, Asliye ceza mahkemelerinde görülen dava ve işler için 315 TL, Ağır ceza mahkemelerinde görülen dava ve işler için ise 380 TL verileceği belirtildi.

Bu tarife sayesinde, Cumhuriyet Başsavcılıkları ve Ceza Mahkemelerinde yapılan bilirkişilik işleri için ücret belirsizliği giderilerek mağduriyetler sonlandırılmış oldu.

Yönetmeliğin tamamı için tıklayınız.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *

Copyright 2018 - adalet.gen.tr’nin tüm hakları saklıdır. Kod, haber, fotoğraf, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları adalet.gen.tr’ye aittir. adalet.gen.tr sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, fotoğraflar, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 sayılı yasa ile korunmaktadır. Bunlar adalet.gen.tr’nin yazılı izni olmaksızın herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayımlanamaz, izinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. İnternet sitemizdeki bazı haberler, fotoğraflar vb. diğer materyaller hak sahiplerinin hukuki menfaatlerine zarar vermeyecek bir şekilde kaynağından alınmak suretiyle kaynağının belirtilmesine özellikle özen gösterilerek yayımlanmaktadır. Zaman zaman açık internet kaynaklarından alınan haber ve fotoğrafların alındıkları kaynağında hak sahibi belirtilmediğinden bu konuda internet sitemiz sorumlu değildir ancak telif haklarına her daim saygılıdır. Telif haklarına aykırılık durumu söz konusu olduğunda hak sahiplerinin e-posta ile başvuruda bulunmasının akabinde ilgili içerik yayından kaldırılacaktır. İnternet sitemiz kişilik haklarına, düzeltme ve cevap hakkına saygı duyar, mahkeme kararlarını da en kısa sürede uygular.
Copyright © 2018 Adalet.gen.tr - İmtiyaz Sahibi: Okan YILMAZ - www.okanyilmaz.com.tr