Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, 24 TV’de adalet personeline yönelik açıklamalarda bulundu

19 Aralık 2017 Salı, 19:43

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, 24 TV’de canlı yayında adalet personeline yönelik açıklamalarda bulundu.

24 TV’de gazeteci Melik Yiğitel’in gündeme dair sorularını yanıtlayan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, adliye ve cezaevi personeli hakkında övgü dolu açıklamalarda bulundu.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül açıklamasında;

“Gerçekten hak ediyorlar. Personelimiz tüm güvenlik güçlerimiz gibi, hepimiz yatağımızda yatarken emin olun darbe yargılamalarında katiplerimiz, mübaşirlerimiz orada ya da bir alacak verecek davasında, bir mafya davasında milletimizin huzuru için çalışan personelimiz. Ben hepsine çok teşekkür ediyorum. Ve hükümetimizde bu konuda gerçekten Cumhuriyet tarihinde görülmedik katkılarda bulundu. Yani mali anlamda, özlük hakları anlamında çok önemli iyileştirmeler yapıldı. Ama Akparti olarak bizim farkımız biz kendimizle yarışıyoruz. Bugün bu aşamadayız ama yarın daha iyiye varmak istiyoruz, daha çok katkıda bulunmak istiyoruz. Bu nedenle biz mübaşirlerimiz ve mahkemelerin yükünü çeken memurlarımız o konuda da bizlerde aynı hususta onların genel idari hizmetler sınıfında olmasını bizlerde arzu ediyoruz bakanlık olarak. Maliye Bakanımızla da görüştük bu konuyu. Zamanlaması ne zaman olur bilemiyorum ama biz bu konunun üzerinde hükümetimizin, bütçemizin imkanı doğrultusunda biz hem zabıt katipleri, icra katipleri onların da özlük hakları, onlar daha iyi biliyorlar. Onlarla ilgili olabilecek ne varsa, infaz korumalarla ilgili de yine yapılabilecekler var ama bugünden söyleyip, bunların hepsi çok belli bütçe belli birtakım imkanlarla olabilecek şeyler ama biz neticede olabilecek ne varsa elimizden gelen çabayı göstermeye devam edeceğiz.”

ifadelerini kullandı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *

Copyright 2018 - adalet.gen.tr’nin tüm hakları saklıdır. Kod, haber, fotoğraf, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları adalet.gen.tr’ye aittir. adalet.gen.tr sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, fotoğraflar, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 sayılı yasa ile korunmaktadır. Bunlar adalet.gen.tr’nin yazılı izni olmaksızın herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayımlanamaz, izinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. İnternet sitemizdeki bazı haberler, fotoğraflar vb. diğer materyaller hak sahiplerinin hukuki menfaatlerine zarar vermeyecek bir şekilde kaynağından alınmak suretiyle kaynağının belirtilmesine özellikle özen gösterilerek yayımlanmaktadır. Zaman zaman açık internet kaynaklarından alınan haber ve fotoğrafların alındıkları kaynağında hak sahibi belirtilmediğinden bu konuda internet sitemiz sorumlu değildir ancak telif haklarına her daim saygılıdır. Telif haklarına aykırılık durumu söz konusu olduğunda hak sahiplerinin e-posta ile başvuruda bulunmasının akabinde ilgili içerik yayından kaldırılacaktır. İnternet sitemiz kişilik haklarına, düzeltme ve cevap hakkına saygı duyar, mahkeme kararlarını da en kısa sürede uygular.
Copyright © 2018 Adalet.gen.tr - İmtiyaz Sahibi: Okan YILMAZ - www.okanyilmaz.com.tr