Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Kan ve Kök Hücre Bağışçısı oldu

21 Şubat 2019 Perşembe, 22:29

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Kan ve Kök Hücre Bağışı kampanyasına destek verdi. Vatandaşlara bağış çağrısında bulunan Bakan Gül, “İnsanın en hayırlısı insanlık için faydalı olandır.” dedi.

Adalet Bakanlığı bahçesinde Türk Kızılayı tarafından oluşturulan tam teşekküllü platformdabaşta BakanGül olmak üzere, bakanlıkta görevli genel müdürler, genel müdür yardımcıları, daire başkanları, hâkimler ve personel kan ve kök hücre bağışında bulundu.

TÜM ADLİYELER KAMPANYAYI DESTEKLİYOR

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, bağış öncesi açıklamalarda bulunarak, üniversite yıllarından itibaren düzenli kan bağışında bulunmaya çalıştığını anlattı. Adalet Bakanı Gül, Türk Kızılayı’nın disiplinli çalışması ve vatandaşların büyük destek vermesi ile yıllar önce hastanelerde yaşanan kan bağışı sıkıntısının da en aza indiğini vurguladı.

Kanın sadece insan vücudu tarafından üretildiğine ve yerine konulacak başka bir sıvının olmadığına dikkat çeken ve tüm bağışçılara teşekkür eden Adalet Bakanı Gül, Türkiye’deki tüm adliyelerde de kampanyaya destek verildiğini kaydetti. Bakan Gül, “Kan bağışı kampanyasında Türk Kızılayı’mıza ve tüm insanlığa katkıda bulunmak üzere arkadaşlarımızla bağışta bulunacağız. Hem Adalet Bakanlığı’ndaki tüm arkadaşlarımız hem Türkiye’deki tüm adliyelerimizde yargı mensuplarımız ve personelimizle kan bağışında bulunacağız. İnsanın en hayırlısı insanlık için faydalı olandır. Kan ikamesi mümkün olmayan önemli bir sıvıdır. Hem kamuoyunda farkındalık oluşturmak hem de Kızılay’ın bağış çağrısına destek olmak adına tüm yargı mensuplarımız ve Adalet Bakanlığı çalışanlarımızla bağışta bulunuyoruz ve herkesi kan bağışında bulunmaya davet ediyoruz.” dedi.

BAKAN GÜL KÖK HÜCRE BAĞIŞÇISI OLDU

Türkiye’yi derinden etkileyen Öykü Arin’in hikâyesini hatırlatan Bakan Gül, kök hücre bağışında bulunarak, kök hücrenin hayat kurtardığını ve bağışçılara ihtiyaç olduğunu söyledi. Kızılay’ın çalışmalarıyla ihtiyaç sahiplerine kan ulaştırdığını belirten Adalet Bakanı Gül, aynı zamanda kan vermenin insan bedenine de faydalı olduğunu vurguladı.

Adalet Bakanı Gül, bağışta bulunan personelle de sohbet ederek, gönüllü bağışçı oldukları için teşekkür etti.

Etkinliğe Türk Kızılayı Genel Müdürü Dr. İbrahim Altan da hem kan bağışı hem de kök hücre bağışı konusunda Adalet Bakanı Gül ve katılımcılara bilgi aktardı. Altan düzenli bağış yapan ve belirli sayıya ulaşılan kurumlara plaket verileceğini belirterek, “İlk olarak Meclisimize plaket verdik, ikinci olarak da Adalet Bakanlığımıza verebileceğimizi öngörüyoruz.” dedi.

Kaynak: Adalet Bakanlığı Basın Müşavirliği

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *

Copyright 2018 - adalet.gen.tr’nin tüm hakları saklıdır. Kod, haber, fotoğraf, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları adalet.gen.tr’ye aittir. adalet.gen.tr sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, fotoğraflar, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 sayılı yasa ile korunmaktadır. Bunlar adalet.gen.tr’nin yazılı izni olmaksızın herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayımlanamaz, izinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. İnternet sitemizdeki bazı haberler, fotoğraflar vb. diğer materyaller hak sahiplerinin hukuki menfaatlerine zarar vermeyecek bir şekilde kaynağından alınmak suretiyle kaynağının belirtilmesine özellikle özen gösterilerek yayımlanmaktadır. Zaman zaman açık internet kaynaklarından alınan haber ve fotoğrafların alındıkları kaynağında hak sahibi belirtilmediğinden bu konuda internet sitemiz sorumlu değildir ancak telif haklarına her daim saygılıdır. Telif haklarına aykırılık durumu söz konusu olduğunda hak sahiplerinin e-posta ile başvuruda bulunmasının akabinde ilgili içerik yayından kaldırılacaktır. İnternet sitemiz kişilik haklarına, düzeltme ve cevap hakkına saygı duyar, mahkeme kararlarını da en kısa sürede uygular.
Copyright © 2018 Adalet.gen.tr - İmtiyaz Sahibi: Okan YILMAZ - www.okanyilmaz.com.tr