Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, TBMM Genel Kurulunda adalet personeline yönelik açıklamalarda bulundu

16 Aralık 2017 Cumartesi, 17:15

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, TBMM Genel Kurulunda adalet personeline yönelik açıklamalarda bulundu.

Adalet Bakanlığı ve bakanlığa bağlı kuruluşların TBMM Genel Kurulu’nda yapılan 2018 yılı bütçe görüşmeleri sırasında açıklamalarda bulunan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, ceza infaz kurumlarında görev yapan personele fiili hizmet süresini tanımış olduklarını belirterek infaz koruma memurları ile adliye çalışanlarının büyük bir fedakarlıkla çalıştıklarını ifade etti.

Mübaşirlerin genel idare hizmetleri sınıfına alınmasına yönelik olarak Maliye Bakanlığı ile gerekli çalışmaları yaptıklarını belirten Bakan Gül, bu konuda gerekli neticeyi aldıklarında bu müjdeyi vermeyi arzu ettiklerini söyledi.

Konuşmasının devamında Bakan Gül, mahkemelerin iş yükünü çeken, dosyaların tozunu, avukatların yükünü, kalemin bütün yükünü çeken mübaşirlerin gerçekten hak ettikleri değeri böylece vereceklerini; zabıt kâtiplerinin, icra kâtiplerinin ve herkesin her zaman yanında olduklarını ve her türlü desteklerini de sürdürmeye ve eğitim anlamında da destekte bulunacaklarını ifade etti.

Genel Kurulda yapılan görüşmeler sonrasında, Adalet Bakanlığı 2018 yılı bütçesi kabul edildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *

Copyright 2018 - adalet.gen.tr’nin tüm hakları saklıdır. Kod, haber, fotoğraf, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları adalet.gen.tr’ye aittir. adalet.gen.tr sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, fotoğraflar, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 sayılı yasa ile korunmaktadır. Bunlar adalet.gen.tr’nin yazılı izni olmaksızın herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayımlanamaz, izinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. İnternet sitemizdeki bazı haberler, fotoğraflar vb. diğer materyaller hak sahiplerinin hukuki menfaatlerine zarar vermeyecek bir şekilde kaynağından alınmak suretiyle kaynağının belirtilmesine özellikle özen gösterilerek yayımlanmaktadır. Zaman zaman açık internet kaynaklarından alınan haber ve fotoğrafların alındıkları kaynağında hak sahibi belirtilmediğinden bu konuda internet sitemiz sorumlu değildir ancak telif haklarına her daim saygılıdır. Telif haklarına aykırılık durumu söz konusu olduğunda hak sahiplerinin e-posta ile başvuruda bulunmasının akabinde ilgili içerik yayından kaldırılacaktır. İnternet sitemiz kişilik haklarına, düzeltme ve cevap hakkına saygı duyar, mahkeme kararlarını da en kısa sürede uygular.
Copyright © 2018 Adalet.gen.tr - İmtiyaz Sahibi: Okan YILMAZ - www.okanyilmaz.com.tr