Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’den, adalet personeline övgü dolu sözler

24 Kasım 2017 Cuma, 08:46

Adalet Bakanlığı 2018 Bütçesinin görüşüldüğü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda konuşan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, adalet personeline övgü dolu ifadeler kullanıldı. Bakan Gül, yargı çalışanları ve adliye personelinin 15 Temmuz sürecinde adliyelerde kahramanca çalıştıklarını ve halen çalışmaya devam ettiklerini, adliye personelinin eğitimlerinin ihmal edilemeyecek öncelikler arasında yer aldığını da belirterek yargı mensupları ile adliye çalışanlarına kadar tüm personele teşekkür etti.

Bakan Gül’ün konuşmasından satırbaşları;

  • Gerek 15 Temmuz öncesinde, gerekse 15 Temmuzda, Türk yargısı, milletinin ve demokrasinin yanında saf tutmuş ve terör örgütüne hukuk yoluyla cevap vermiştir. Yargı mensupları, birlik ve beraberlik ruhu içerisinde, FETÖ terör örgütüyle etkin bir mücadele ortaya koymuştur. Cumhuriyet başsavcılarımız, Cumhuriyet savcılarımız ve hâkimlerimiz, 15 Temmuzda büyük bir cesaretle görevlerinin başında olmuşlardır. Yine, yargı çalışanlarımız, adliye personelimiz ve tüm yargı mensupları, o gece milletimiz demokrasi nöbeti tutarken, 15 Temmuzda cüppeleriyle adliyelerde bir demokrasi destanı, bir hukuk mücadelesi bu kahramanlarca verilmiştir ve verilmeye devam etmektedir.
  • Gelişme kaydedilen bir diğer alan, yargı mensubu ve yardımcı personel sayılarıdır. Personel sayımız 2002’de 26.274 iken bu sayı bugün itibarıyla 57.724 olmuştur. 2002 yılına oranla personel sayısındaki artış yüzde 120’dir.
  • Adliye personelinin eğitimi de ihmal edilemeyecek öncelikler arasındadır. Bu kapsamda yardımcı personelimize daha nitelikli eğitim imkânı sunmak adına Rize ve Ankara’da eğitim merkezleri kurduk. Yozgat Eğitim Merkezimizin inşaatı ise halen devam etmektedir. Bu merkezlerin sayısını artırmak suretiyle yardımcı personelimize daha kaliteli bir eğitim ortamı sağlamış olacağız.
  • Yargı teşkilatının altyapı sorunlarının çözülmesi yargı mensupları ve personelinin çalışma ortamını iyileştirirken vatandaşlarımızın da daha kolay ve rahat bir şekilde adalete erişimine imkân tanıyacaktır.
  • Bugüne kadar Adalet Bakanlığı olarak hizmet eden ve görevi de devraldığım Sayın Başbakan Yardımcımız Bekir Bozdağ Bey yine başta olmak üzere tüm görev yapan Adalet Bakanlarımıza ve bürokraside görev alan Müsteşarından yargı mensuplarına, adliye çalışanlarına kadar tüm personelimize de teşekkür ediyorum.

Açıklamaların tamamı için tıklayınız.
TBMM Meclis Tutanağı için tıklayınız.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *

Copyright 2018 - adalet.gen.tr’nin tüm hakları saklıdır. Kod, haber, fotoğraf, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları adalet.gen.tr’ye aittir. adalet.gen.tr sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, fotoğraflar, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 sayılı yasa ile korunmaktadır. Bunlar adalet.gen.tr’nin yazılı izni olmaksızın herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayımlanamaz, izinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. İnternet sitemizdeki bazı haberler, fotoğraflar vb. diğer materyaller hak sahiplerinin hukuki menfaatlerine zarar vermeyecek bir şekilde kaynağından alınmak suretiyle kaynağının belirtilmesine özellikle özen gösterilerek yayımlanmaktadır. Zaman zaman açık internet kaynaklarından alınan haber ve fotoğrafların alındıkları kaynağında hak sahibi belirtilmediğinden bu konuda internet sitemiz sorumlu değildir ancak telif haklarına her daim saygılıdır. Telif haklarına aykırılık durumu söz konusu olduğunda hak sahiplerinin e-posta ile başvuruda bulunmasının akabinde ilgili içerik yayından kaldırılacaktır. İnternet sitemiz kişilik haklarına, düzeltme ve cevap hakkına saygı duyar, mahkeme kararlarını da en kısa sürede uygular.
Copyright © 2018 Adalet.gen.tr - İmtiyaz Sahibi: Okan YILMAZ - www.okanyilmaz.com.tr