Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, hükümlülerle birlikte iftar yaptı

01 Temmuz 2016 Cuma, 19:54

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez ile birlikte Ankara Açık Ceza İnfaz Kurumunda hükümlülerle iftar yaptı.

İftar programına, Adalet Bakan Yardımcısı Bilal Uçar, Adalet Bakanlığı Müsteşarı Kenan İpek, CTE Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım, bakanlık bürokratları, genel müdürlük yetkilileri ile Diyanet İşleri Başkanlığı yetkilileri katıldı.

Programın açılış konuşması Genel Müdür Enis Yavuz Yıldırım tarafından yapıldı. Yıldırım, konuşmasına iftar programına katılanlara hoşgeldiniz diyerek başladı. Yıldırım, ceza infaz hizmetlerindeki tüm faaliyetlerin amacının hükümlü ve tutukluların ceza infaz kurumlarında geçirdikleri zamanın kurumlara gelmelerine neden olan faktörleri ortadan kaldıracak şekilde eğitim ve rehabilitasyon ile geçirmelerini temin etmek olduğunu, bunların başarılı olabilmesinin de kişinin iç muhasebesini sağlıklı yapabilmesine bağlı olduğunu, ramazan ayının da bunun için bir fırsat ayı olduğunu söyledi. Genel Müdür Yıldırım, Kadir gecesi ile yaklaşan ramazan bayramını kutlayarak konuşmasını bitirdi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ programda yaptığı konuşmasına İstanbul Atatürk Havalimanı’nda ve Mardin’de hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar dileyerek başladı. PKK, DEAŞ, DHKP-C ile başkaca terör örgütlerince yapılan terörist eylemlerin var olduğunu söyleyen Bozdağ, bütün bunların bölgenin de Türkiye’nin de huzurunu, sükununu bozduğunu söyledi.

Bakan Bozdağ konuşmasında ceza infaz kurumlarında bulunan tutuklu ve hükümlülerin her birinin ailelerinin ve sevdiklerinin, devlete emanet olduğunu, onların canını, sıhhatli bir biçimde cezalarının infazını sağlamak, tahliye olduklarında donanımlı halde olmalarını sağlamak için tutuklu ve hükümlülere sahip çıkmaya devam edeceklerini anlattı. Bakan Bozdağ ayrıca vatandaşlara, “Cezaevlerinde cezasını infaz edip dışarı çıkan kardeşlerimize kapınızı açın, iş yerlerinizi, gönüllerinizi açın ve onlara yardımcı olun.” çağrısında bulundu.

Diyanet İşleri Başkanı Görmez de konuşmasında Atatürk Havalimanında, bütün insanlığı can evinden vuran terör olayında hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar dileyerek, Allah’ın Türkiye’yi, Türk milletini ve alemi İslamı bu tür kötülüklerden muhafaza etmesi temennisinde bulundu. Başkan Görmez konuşmasında, mahkumların bir şekilde düşenler olduğunu ve onların ellerinden tutularak ayağa kaldırılmaları gerektiğini, Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı 600 görevlinin ceza infaz kurumlarında mahkumlarla bir araya geldiğini, cezaevlerinde Kur’an-ı Kerim kurslarının yer aldığını, hükümlülerin 13 bin Kur’an-ı Kerim hatmi yaptığını söyledi. Başkan Görmez, özleminin cezaevine ihtiyaç duymayan bir Türkiye olduğunu sözlerine ekledi.

İlahi dinletisinin ve kuran tilavetinin de olduğu programın sonunda Bakan Bozdağ, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’e günün anısına hediye takdim etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *

Copyright 2018 - adalet.gen.tr’nin tüm hakları saklıdır. Kod, haber, fotoğraf, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları adalet.gen.tr’ye aittir. adalet.gen.tr sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, fotoğraflar, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 sayılı yasa ile korunmaktadır. Bunlar adalet.gen.tr’nin yazılı izni olmaksızın herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayımlanamaz, izinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. İnternet sitemizdeki bazı haberler, fotoğraflar vb. diğer materyaller hak sahiplerinin hukuki menfaatlerine zarar vermeyecek bir şekilde kaynağından alınmak suretiyle kaynağının belirtilmesine özellikle özen gösterilerek yayımlanmaktadır. Zaman zaman açık internet kaynaklarından alınan haber ve fotoğrafların alındıkları kaynağında hak sahibi belirtilmediğinden bu konuda internet sitemiz sorumlu değildir ancak telif haklarına her daim saygılıdır. Telif haklarına aykırılık durumu söz konusu olduğunda hak sahiplerinin e-posta ile başvuruda bulunmasının akabinde ilgili içerik yayından kaldırılacaktır. İnternet sitemiz kişilik haklarına, düzeltme ve cevap hakkına saygı duyar, mahkeme kararlarını da en kısa sürede uygular.
Copyright © 2018 Adalet.gen.tr - İmtiyaz Sahibi: Okan YILMAZ - www.okanyilmaz.com.tr