“Adalet Bakanlığı Aday Memur Eğitim Yönetmeliği” yürürlüğe girdi

18 Mayıs 2016 Çarşamba, 19:30

Adalet Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatı kadrolarına atanan aday memurların yetiştirilmeleri ve asli memurluğa atanmaları için uygulanacak olan temel ve hazırlık eğitimi ile staj programını içeren “Adalet Bakanlığı Aday Memur Eğitim Yönetmeliği” yayımlandı.

Ceza infaz kurumları ve tutukevleri ile denetimli serbestlik müdürlüklerine ait kadrolara atanan aday memurlar ve hâkim ve savcı adayları hariç olmak üzere, Adalet Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatı kadrolarına atanan aday memurların yetiştirilmeleri ve asli memurluğa atanmaları için uygulanacak temel ve hazırlayıcı eğitim programları ile stajı, eğitim sürelerini, yapılacak sınavları, sınav değerlendirme esaslarını ve ilgili diğer hususları içeren “Adalet Bakanlığı Aday Memur Eğitim Yönetmeliği” Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın onayı ile yürürlüğe girdi.

Adalet Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatı kadrolarına atanan aday memurların yönetmelik hükümleri gereği, öncelikle temel eğitime tabi oldukları ve bu eğitimin on günden az, iki aydan çok olamayacağı, akabinde hazırlayıcı eğitime tabi oldukları ve bu eğitimin bir aydan az üç aydan çok olamayacağı, sonrasında staj yapılacağı ve bu stajın iki aydan az olmamak kaydıyla adaylık süresi içinde aday memurun atanmış olduğu yerde ilgili amirin gözetim ve denetiminde yapılacağı belirtildi.

Temel ve hazırlayıcı eğitimlerin sonunda, aday memurların başarı seviyelerini tespit etmek amacıyla sınav yapılacağı, staj sonunda yazılı veya uygulamalı sınav yapılmasına da karar verilebileceği, temel ve hazırlayıcı eğitimler sonunda yapılan sınavların başarı notunun en az 60 puan olduğu açıklandı.

Yönetmeliğin tamamını indirmek için tıklayınız.

// ÖZEL HABER // www.adalet.gen.tr

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *

Copyright 2018 - adalet.gen.tr’nin tüm hakları saklıdır. Kod, haber, fotoğraf, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları adalet.gen.tr’ye aittir. adalet.gen.tr sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, fotoğraflar, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 sayılı yasa ile korunmaktadır. Bunlar adalet.gen.tr’nin yazılı izni olmaksızın herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayımlanamaz, izinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. İnternet sitemizdeki bazı haberler, fotoğraflar vb. diğer materyaller hak sahiplerinin hukuki menfaatlerine zarar vermeyecek bir şekilde kaynağından alınmak suretiyle kaynağının belirtilmesine özellikle özen gösterilerek yayımlanmaktadır. Zaman zaman açık internet kaynaklarından alınan haber ve fotoğrafların alındıkları kaynağında hak sahibi belirtilmediğinden bu konuda internet sitemiz sorumlu değildir ancak telif haklarına her daim saygılıdır. Telif haklarına aykırılık durumu söz konusu olduğunda hak sahiplerinin e-posta ile başvuruda bulunmasının akabinde ilgili içerik yayından kaldırılacaktır. İnternet sitemiz kişilik haklarına, düzeltme ve cevap hakkına saygı duyar, mahkeme kararlarını da en kısa sürede uygular.
Copyright © 2018 Adalet.gen.tr - İmtiyaz Sahibi: Okan YILMAZ - www.okanyilmaz.com.tr