Adalet Bakanlığı Bakan Yardımcıları atandı

21 Temmuz 2018 Cumartesi, 15:25

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararıyla, Adalet Bakan Yardımcılıklarına Adalet Bakanlığı Müsteşarı Selahaddin Menteş, Müsteşar Yardımcısı Cengiz Öner, 26. Dönem AK Parti İstanbul Milletvekili Yıldız Seferinoğlu ile 26. Dönem AK Parti Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin atandı.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Adalet Bakan Yardımcılığına atanan Selahaddin Menteş, Cengiz Öner, Yıldız Seferinoğlu ile Hilmi Bilgin’le bir araya geldi.

Bakan Yardımcılıklarına atananları kutlayan Gül, yeni dönemde kendilerinin geçmiş tecrübelerinden de yararlanarak önemli çalışmaları gerçekleştireceklerini söyledi.

 

Selahaddin Menteş kimdir?

3 Ekim 1970’de Malatya’ da doğan Menteş, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu.

Elazığ Adli Yargı Hakim Adayı olarak kamu görevine başlayan Menteş, Stajını bitirdikten sonra 1998 yılında Denizli Buldan hakimi olarak atandı. Buldan da ki görevinden sonra Eskişehir-Han, Adıyaman-Gölbaşı hakimi olarak görev yapan Menteş, bu görevleri sırasında Kadastro Mahkemesi, Sulh Hukuk Mahkemesi, Asliye Ceza Mahkemelerinde çalıştı.

Diyarbakır’da Ağır Ceza Mahkemesinde üye hakim olarak görev alan Menteş, Diyarbakır 1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı ve Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanlığı görevlerini yürüttü.

Menteş, 2012 Yaz Kararnamesi ile Adana 4. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığına atandı.

2013 yılında Mazeret Kararnamesi ile Ankara Adliyesine atanan Menteş, 2014 Şubat ayı itibarıyla Müsteşar Yardımcısı olarak atandı.

Son olarak 16 Mayıs 2017 tarihinde Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu Başkanlığına atanan Menteş daha sonra Adalet Bakanlığı Müsteşarlığı görevine getirildi. Menteş, evli ve iki çocuk babası.

 

Cengiz Öner kimdir?

1974 yılında Manisa’nın Demirci ilçesinde doğan Cengiz Öner, 1997 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu.

Yüksek lisans eğitimini Kamu Hukuku alanında Konya Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesinde tamamlayan Öner, 1998 yılında Avukatlık, 2001 yılında Hakim ve Savcılık Stajını bitirdi.

Sırasıyla Ağrı Patnos Cumhuriyet Savcılığı, Kütahya Şaphane Cumhuriyet Savcılığı, Ankara Ayaş Cumhuriyet Savcılığı, Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Tetkik Hakimliği, Beypazarı Cumhuriyet Başsavcılığı, Isparta Cumhuriyet Savcılığı, Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığı, Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulunan Öner, 29 Temmuz 2017’de Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevine atandı. Öner, evli ve üç çocuk babası.

 

Hilmi Bilgin kimdir?

Hilmi Bilgin, 26 Mayıs 1972’de Sivas Kangal Alacahan’da doğdu.

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olan Bilgin, SSK Sivas İl Müdürlüğünde kurum avukatı olarak görev yaptı. Daha sonra memuriyetten istifa ederek serbest avukat olarak çalışan Bilgin, Sivas Barosu Disiplin ve Yönetim Kurulları Üyeliği, Sivas Baro Başkanlığı görevlerinde bulundu. Çeşitli sivil toplum örgütlerinde resmi ve fahri görevler üstlenen Bilgin, AK Parti’den Sivas Milletvekilliği yaptı.

 

Yıldız Seferinoğlu kimdir?

25 Temmuz 1969’da Rize Ardeşen’de doğan Yıldız Seferinoğlu, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu.

Seferinoğlu, AK Parti’den İstanbul Milletvekilliği yaptı.

 

Kaynak: Adalet Bakanlığı Basın Müşavirliği

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *

Copyright 2018 - adalet.gen.tr’nin tüm hakları saklıdır. Kod, haber, fotoğraf, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları adalet.gen.tr’ye aittir. adalet.gen.tr sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, fotoğraflar, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 sayılı yasa ile korunmaktadır. Bunlar adalet.gen.tr’nin yazılı izni olmaksızın herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayımlanamaz, izinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. İnternet sitemizdeki bazı haberler, fotoğraflar vb. diğer materyaller hak sahiplerinin hukuki menfaatlerine zarar vermeyecek bir şekilde kaynağından alınmak suretiyle kaynağının belirtilmesine özellikle özen gösterilerek yayımlanmaktadır. Zaman zaman açık internet kaynaklarından alınan haber ve fotoğrafların alındıkları kaynağında hak sahibi belirtilmediğinden bu konuda internet sitemiz sorumlu değildir ancak telif haklarına her daim saygılıdır. Telif haklarına aykırılık durumu söz konusu olduğunda hak sahiplerinin e-posta ile başvuruda bulunmasının akabinde ilgili içerik yayından kaldırılacaktır. İnternet sitemiz kişilik haklarına, düzeltme ve cevap hakkına saygı duyar, mahkeme kararlarını da en kısa sürede uygular.
Copyright © 2018 Adalet.gen.tr - İmtiyaz Sahibi: Okan YILMAZ - www.okanyilmaz.com.tr