Adalet Bakanlığı Personel Eğitim Merkezi Rize’de hizmete açıldı

27 Mart 2017 Pazartesi, 22:39

Adalet Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanlığı tarafından Rize’de Personel Eğitim Merkezi açıldı. Eğitim merkezinde Türkiye genelinde Adalet Bakanlığı bünyesinde çalışan 60 bin kişiye eğitim verilmesinin hedeflendiği ifade edildi.

Adalet Bakanlığı Rize Personel Eğitim Merkezi Başkanı Necati Kurçenli ve Başkan Yardımcısı Mustafa Özden, Alipaşa Mahallesi’ndeki eğitim merkezini basına tanıttılar. Adalet Bakanlığı çalışanlarına hizmet içi ve hizmet öncesi eğitim verilecek olan merkezde, yargı hizmetinin daha etkin ve verimli bir şekilde sunumu ile vatandaşın adalete olan güven duygusunu en üst seviyelere çıkarma noktasında Adalet Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanlığının belirlediği eğitim politikalarıyla kamu hizmetlerinin geliştirilmesi ve insan kaynağının daha etkin kullanılmasının amaçlandığı ifade edildi.

Adalet Bakanlığı Rize Personel Eğitim Merkezi Başkanı Necati Kurçenli, Türkiye’de bu merkezin ilk ve tek olduğunu belirterek, yılda 5 bin dolayında personele eğitim verileceğini açıkladı. Kurçenli, “Bu doğrultuda Türkiye genelinde 592 Adliye ve 139 Ağır Ceza Merkezi’nde çalışmakta olan yaklaşık 5 bin mübaşir, yaklaşık 5 bin İcra Müdürlüğü personeli, 5 bin Yazı İşleri Müdürü ve yaklaşık 35 bin civarında adliyelerde çalışan Zabıt Katibi olmak üzere yaklaşık 60 bin yardımcı yargı personeline hizmet öncesi ve hizmet içi eğitim verilmesi planlanmaktadır.” şeklinde konuştu.

Telefon: 0464 224 00 11

Konum:

2 Yorum

 1. Kaan BAYRAKTAR

  28 Eylül 2017 at 23:29

  Eleştiri ile başlamak istiyorum:
  1-İki haftalık bir hizmet içi eğitim programını en az 1-2 ay önceden bilip ona göre programını yapabilmeliyiz. Ne zaman geleceğini katılımcılar bilmeli ya da öngörmeli.
  2-Bir diğer hususa gelince: Türkiye”deki tüm adliye çalışanların Karadeniz”e ulaşımı hiç de kolay olmuyor. Aslında yapılan eleştiriler sonrası (ki eleştiriler karşılık buluyor) uçak ücretinin karşılanarak ulaşım olanakları kolaylaştırılmış olsa da, bence her bölgede bir eğitim merkezi olmalı, hatta mümkünse katılımcılara eğitim merkezi tercihi sunulabilmeli. Bu eleştiriyi getirirken benim tercihim yine Rize Personel Eğitim Merkezi olurdu kesinlikle.
  3-Eğitim merkezinin yolu düzeltilmeli… Böylesi güzel bir tesise hiç yakışmayan bir yol, bir de Kahvaltı mütevazı şartlarda biraz daha zenginleştirilebilir.
  Gelelim eğitim merkezinin güzel yönlerine : Başkan Bey başta olmak üzere personelin tamamı işini gönül vererek aşkla yapıyor. Şaşırtacak kadar iyiler… İnanılmaz nezaket sahibiler. Gözlerinizin içine bakıyorlar “nasıl yardımcı olabilirim” diye. Ders sınıflarının bulunduğu yerdeki çay ocağındaki Emine ablamızın (annemiz desek yeridir) ilgi alakası mı dersiniz. (Düşünün ki hamile bir katılımcı susamış ve su istemiş, sınıf sınıf gezerek ismini dahi bilmediği katılımcıya suyu ulaştırmaya çalışması durumu özetliyor) yemekhanedeki arkadaşlar mı, resepsiyon mu, lokaldeki ilgililer mi… Hepsi çok içten, severek işlerini yapıyorlar.
  Bazı özel durumlarımdan dolayı hizmet içi eğitim için kerhen yola çıktım ama orada meslek yaşantımın en dingin ve güzel 2 haftasını yaşadığımı samimiyetimle söylüyorum. İyi ki gelmişim. İnşallah rutin olarak yılda olmasa bile iki yılda olmasını arzu ediyorum. Bu olanakları sunan ilgililere teşekkür ediyorum. Bunda ev sahiplerinin güzelliğinin yanında Karadeniz aşığı olmanın da elbet payı vardır ancak objektif olarak düşüncemi ifade etmek istedim.
  Eğitim merkezi konforu 5 yıldızlı otelleri aratmayacak kadar iyi desem abartmış olur muyum bilmiyorum. Sadece havuzu eksik. Koskoca Karadeniz ayaklarınızın altında, bırakın havuz da olmasın.
  Havlular günlük değiştiriliyor. Odalar günlük temizleniyor. , Oyun (okey-tavla) salonundan tutun, masa tenisi, dinlenme odaları, bilardo, langırt, fıtness… Hafta sonları ise Ayder turuna mı çıkarsınız, ,Zilkale”ye mi, Uzungöl, mü, Batum turu mu?…Bizim gibi aracınızla geldiyseniz ders çıkışları Çayeli”ne kuru yemeye mi gidersiniz, Ağaran Şelalesini mi görürsünüz, Arhavi”ye gidip Mençuna Şelalesini mi görürsünüz, Kvacoli”de balık mı yersiniz, Ziraat Botanık Bahçesine mi gidersiniz, Dağmaran”a mı gidersiniz? Özetle doyamazsınız Karadeniz”e, sayısız seçenek var… Her tarafınız yayla, şelale… Sayısız seçenek sizi bekliyor… Hele Karadeniz”e ilk kez geliyorsanız bir yanınızı burada bırakırsınız. Emeği geçenlere teşekkürlerimle…

 2. Hacer

  24 Ekim 2017 at 14:49

  sadece adliye personeli için midir. cezaevi personeli içinde geçerli midir?

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *

Copyright 2017 - adalet.gen.tr’nin tüm hakları saklıdır. Kod, haber, fotoğraf, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları adalet.gen.tr’ye aittir. adalet.gen.tr sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, fotoğraflar, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 sayılı yasa ile korunmaktadır. Bunlar adalet.gen.tr’nin yazılı izni olmaksızın herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayımlanamaz, izinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. İnternet sitemizdeki bazı haberler, fotoğraflar vb. diğer materyaller hak sahiplerinin hukuki menfaatlerine zarar vermeyecek bir şekilde kaynağından alınmak suretiyle kaynağının belirtilmesine özellikle özen gösterilerek yayımlanmaktadır. Zaman zaman açık internet kaynaklarından alınan haber ve fotoğrafların alındıkları kaynağında hak sahibi belirtilmediğinden bu konuda internet sitemiz sorumlu değildir ancak telif haklarına her daim saygılıdır. Telif haklarına aykırılık durumu söz konusu olduğunda hak sahiplerinin e-posta ile başvuruda bulunmasının akabinde ilgili içerik yayından kaldırılacaktır. İnternet sitemiz kişilik haklarına, düzeltme ve cevap hakkına saygı duyar, mahkeme kararlarını da en kısa sürede uygular.
Copyright © 2018 Adalet.gen.tr - İmtiyaz Sahibi: Okan YILMAZ - www.okanyilmaz.com.tr