Adalet Bakanlığı personeline yargı ödeneği verilmesi için kanun teklifi verildi

05 Ocak 2020 Pazar, 13:35

Adalet Bakanlığı personeline yargı ödeneği verilmesi için kanun teklifi verildi.

Milletvekili Özgür Özel tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisine verilen teklif ile; 657 sayılı Kanun’a tabi olarak adalet hizmetlerinde çalışan bütün görevlilere yargı ödeneği verilmesi ile Danıştay, Yargıtay ve Sayıştay’da görevli personele ise ek ödeme yapılmasının amaçlandığı ifade edildi.

Öte yandan, kanun teklifi metnine ilişkin çalışmaların Büro-İş (Büro Hizmet Kolu Kamu Çalışanları Sendikası) tarafından Ankara Adliyesinde yapılan çalıştayda oluşturulduğu öğrenildi.

İşte o kanun teklifi:

ÖZEL HABER // ADALET.GEN.TR

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *

Copyright 2018 - adalet.gen.tr’nin tüm hakları saklıdır. Kod, haber, fotoğraf, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları adalet.gen.tr’ye aittir. adalet.gen.tr sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, fotoğraflar, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 sayılı yasa ile korunmaktadır. Bunlar adalet.gen.tr’nin yazılı izni olmaksızın herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayımlanamaz, izinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. İnternet sitemizdeki bazı haberler, fotoğraflar vb. diğer materyaller hak sahiplerinin hukuki menfaatlerine zarar vermeyecek bir şekilde kaynağından alınmak suretiyle kaynağının belirtilmesine özellikle özen gösterilerek yayımlanmaktadır. Zaman zaman açık internet kaynaklarından alınan haber ve fotoğrafların alındıkları kaynağında hak sahibi belirtilmediğinden bu konuda internet sitemiz sorumlu değildir ancak telif haklarına her daim saygılıdır. Telif haklarına aykırılık durumu söz konusu olduğunda hak sahiplerinin e-posta ile başvuruda bulunmasının akabinde ilgili içerik yayından kaldırılacaktır. İnternet sitemiz kişilik haklarına, düzeltme ve cevap hakkına saygı duyar, mahkeme kararlarını da en kısa sürede uygular.
Copyright © 2018 Adalet.gen.tr - İmtiyaz Sahibi: Okan YILMAZ - www.okanyilmaz.com.tr