Adalet Bakanlığı Sözcülüğü kuruldu

11 Aralık 2019 Çarşamba, 20:12

Adalet Bakanlığı, kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla Adalet Bakanlığı Sözcülüğü kurarak bu göreve halen Strateji Geliştirme Başkanı olarak görev yapan Ertuğrul Çekin’i getirdi.

Adalet Bakanlığı Sözcülüğü görevine getirilen Ertuğrul Çekin ilk basın toplantısını da düzenleyerek gündemdeki konulara ilişkin bilgilendirmelerde bulundu.

ERTUĞRUL ÇEKİN KİMDİR ?

06/11/1978 tarihinde Amasya’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini farklı şehirlerde tamamladıktan sonra, 1998 yılında kazandığı Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 2003 yılında mezun oldu. Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku Ana Bilim Dalında yüksek lisans yaptı.

2005 yılında Ankara İdari Yargı Hâkim Adayı olarak mesleğe başladı. Sırasıyla Ankara İdare Mahkemesi Üyeliği, Danıştay Tetkik Hâkimliği, Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Tetkik Hâkimliği ile Hâkimler ve Savcılar Kurulu Tetkik Hâkimliği görevlerinde bulundu. 17/11/2017 tarihinde Adalet Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanı olarak atandı. 09/12/2019 tarihinde ise Adalet Bakanlığı Sözcülüğü görevine getirildi.

Kaynaklar:

http://www.basin.adalet.gov.tr/Etkinlik/adalet-bakanligi-sozcusu-ilk-basin-bilgilendirme-toplantisini-yapti

http://www.sgb.adalet.gov.tr/ozgecmis.html

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *

Copyright 2018 - adalet.gen.tr’nin tüm hakları saklıdır. Kod, haber, fotoğraf, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları adalet.gen.tr’ye aittir. adalet.gen.tr sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, fotoğraflar, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 sayılı yasa ile korunmaktadır. Bunlar adalet.gen.tr’nin yazılı izni olmaksızın herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayımlanamaz, izinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. İnternet sitemizdeki bazı haberler, fotoğraflar vb. diğer materyaller hak sahiplerinin hukuki menfaatlerine zarar vermeyecek bir şekilde kaynağından alınmak suretiyle kaynağının belirtilmesine özellikle özen gösterilerek yayımlanmaktadır. Zaman zaman açık internet kaynaklarından alınan haber ve fotoğrafların alındıkları kaynağında hak sahibi belirtilmediğinden bu konuda internet sitemiz sorumlu değildir ancak telif haklarına her daim saygılıdır. Telif haklarına aykırılık durumu söz konusu olduğunda hak sahiplerinin e-posta ile başvuruda bulunmasının akabinde ilgili içerik yayından kaldırılacaktır. İnternet sitemiz kişilik haklarına, düzeltme ve cevap hakkına saygı duyar, mahkeme kararlarını da en kısa sürede uygular.
Copyright © 2018 Adalet.gen.tr - İmtiyaz Sahibi: Okan YILMAZ - www.okanyilmaz.com.tr