Adalet Bakanlığı’na 3 Bakan Yardımcısı atandı

Adalet Bakan Yardımcılıklarına Şaban Yılmaz, Uğurhan Kuş ve Zekeriya Birkan atandı.

Adalet Bakanlığı Bakan Yardımcılığına dair atama kararları, Resmi Gazete’de yayımlandı. Resmi Gazete’de yer alan kararlara göre, Adalet Bakanlığı Bakan Yardımcılığına, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Şaban Yılmaz, Bursa Cumhuriyet Başsavcısı Uğurhan Kuş ve Eski Milletvekili Avukat Zekeriya Birkan atandı.  

Şaban YILMAZ kimdir ?
1970 yılında Rize’de doğan Şaban Yılmaz, 1993 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Yılmaz, Cumhuriyet Savcısı ve Cumhuriyet Başsavcısı olarak çeşitli il ve ilçelerde görev yaptı. Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı ve Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü görevlerinde bulunan Yılmaz, 08.07.2019 tarihinde Adalet Bakanlığı Bakan Yardımcısı olarak atandı. Şaban Yılmaz, evli ve iki çocuk babasıdır.

Uğurhan KUŞ kimdir ?
1973 yılında Sivas’ta doğan Uğurhan Kuş, 1997 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Cumhuriyet Savcısı ve Cumhuriyet Başsavcısı olarak çeşitli il ve ilçelerde görev yapan Kuş, Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı görevini yürütmekteyken 08.07.2019 tarihinde Adalet Bakanlığı Bakan Yardımcısı olarak atandı. Uğurhan Kuş, evli ve üç çocuk babasıdır.

Zekeriya BİRKAN kimdir ?
1967 yılında Trabzon’da doğan Zekeriya Birkan, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olduktan sonra serbest avukat olarak çalıştı. Birkan, Bursa Barosu Başkanlığı yaptı. 25. ve 26. dönemlerde AK Parti Bursa Milletvekilli olan Birkan, 08.07.2019 tarihinde Adalet Bakanlığı Bakan Yardımcısı olarak atandı. Zekeriya Birkan, evli ve üç çocuk babasıdır.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *