Adalet Büro Sen’den Bakan Bozdağ’a ziyaret

Adalet Büro Sen Genel Başkanı Ömer Ali Kalemoğulları, Genel Başkan Yardımcıları Hasan Hüseyin Taşcı, Niyaz Dülger ve Mehmet Rüstem Uşaklı, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ı ziyaret ederek yargı çalışanlarının sorunlarının çözüme kavuşması noktasındaki belirsizliğin ortadan kaldırılması amacıyla  tüm sorunları rapor halinde Bakan Bozdağ’a sundu.

Yaklaşık bir saat süren toplantıda yargı çalışanlarının sorunlarının bugüne kadar çözüme kavuşturulmasındaki ihmaller dile getirildi ve personelin özlük haklarındaki sorunlar maddeler halinde irdelendi. Toplantıda Adalet Büro Sen Genel Başkanı Ömer Ali Kalemoğulları, Adalet Bakanlığı’nın artık hakim ve savcılar bakanlığı görüntüsünden kurtulmasının gerektiğini, personelin özlük haklarında gerekli iyileştirmelerin yapılmasının artık kaçınılmaz hale geldiğini, önceki verilen sözlerin artık gerçekleşmesinin gerektiğini belirtti.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, verilen rapor üzerinde gerekli inceleme yapıldıktan sonra çalışma başlatacaklarını beyan etti.

Yorumlar (2)

  1. EE bitmiş bir çalışma vardı zaten 15 Ağustosa kadar meclise sunulacaktı,bunu bakan kendi söylemişti, şimdi yeni bir çalışma mı başlayacak? İyi çalışalaaaaaar…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *