Adalet Büro Sen’den yeşil pasaport atağı

30 Ekim 2014 Perşembe, 18:15
Adalet Büro Sen’den yeşil pasaport atağı

Adalet Bakanlığı personelinin yeşil pasaport almasının önünü açmak amacıyla Adalet Büro Sen’in girişimleri sonucunda TBMM’ye kanun teklifi sunuldu.

Adalet Büro Sen tarafından yapılan açıklamada “Adalet Bakanlığı’na bağlı olarak çalışmakta olan zabıt katipleri, mübaşirler, emanet memuru, mutemet, idare memuru, hizmetliler, infaz ve koruma memurları ve beraberinde denetimli serbestlik şube müdürlüklerinde görevli personeller, cezaevi katipleri gibi bir çok personel yeşil pasaport alma hakkından yararlanamamaktadır. Aynı devletin farklı organlarında çalışan kamu personelinin bir kısmının almasına olanak sağlayan, Adalet Bakanlığı personeli gibi hukukun inşasında güvene dayalı önemli bir rol oynayan personelin almamasına imkan tanıyan Pasaport Kanunu’nun değiştirilmesi hususunda sendikamız tarafından yoğun bir çalışma yapılmış, yapılan çalışma bugün İstanbul Milletvekili Mahmut TANAL tarafından TBMM’ye kanun teklifi olarak sunulmuştur. Sendikamızca Adalet Bakanlığı Personellerinin biriken sorunlarının çözülmesine yönelik çalışmalar hız kesmeden devam edecektir.” açıklamasında bulunuldu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *

Copyright 2018 - adalet.gen.tr’nin tüm hakları saklıdır. Kod, haber, fotoğraf, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları adalet.gen.tr’ye aittir. adalet.gen.tr sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, fotoğraflar, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 sayılı yasa ile korunmaktadır. Bunlar adalet.gen.tr’nin yazılı izni olmaksızın herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayımlanamaz, izinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. İnternet sitemizdeki bazı haberler, fotoğraflar vb. diğer materyaller hak sahiplerinin hukuki menfaatlerine zarar vermeyecek bir şekilde kaynağından alınmak suretiyle kaynağının belirtilmesine özellikle özen gösterilerek yayımlanmaktadır. Zaman zaman açık internet kaynaklarından alınan haber ve fotoğrafların alındıkları kaynağında hak sahibi belirtilmediğinden bu konuda internet sitemiz sorumlu değildir ancak telif haklarına her daim saygılıdır. Telif haklarına aykırılık durumu söz konusu olduğunda hak sahiplerinin e-posta ile başvuruda bulunmasının akabinde ilgili içerik yayından kaldırılacaktır. İnternet sitemiz kişilik haklarına, düzeltme ve cevap hakkına saygı duyar, mahkeme kararlarını da en kısa sürede uygular.
Copyright © 2018 Adalet.gen.tr - İmtiyaz Sahibi: Okan YILMAZ - www.okanyilmaz.com.tr