Adliyelerin 2017 yılı faaliyet raporları yayımlandı

24 Nisan 2018 Salı, 20:00

Yargı hizmetlerinde hesap verilebilirliğin ve şeffaflığın geliştirilmesi amacıyla adli ve idari yargıdaki kurumların 2017 yılındaki faaliyetlerine ilişkin raporlar hazırlanarak internet sitelerinde yayımlandı.

Faaliyet raporlarında; savcılık ve mahkemelere ilişkin bilgiler, en çok karşılaşılan suç türleri, ortalama tutukluluk süreleri, soruşturma ve davaların ortalama bitirilme süreleri, adliyelerin fiziki yapıları, personel durumları, bütçenin adliyelerce ne şekilde kullanıldığı ve daha birçok konuda bilgilere yer verildiği ifade edildi.

Başlıca adliyelerin 2017 yılı faaliyet raporları şu şekilde;

Adana Adliyesi

Bursa Adliyesi

İstanbul Anadolu Adliyesi

İzmir Adliyesi

Mersin Adliyesi

Trabzon Adliyesi

// ÖZEL HABER // ADALET.GEN.TR

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *

Copyright 2018 - adalet.gen.tr’nin tüm hakları saklıdır. Kod, haber, fotoğraf, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları adalet.gen.tr’ye aittir. adalet.gen.tr sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, fotoğraflar, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 sayılı yasa ile korunmaktadır. Bunlar adalet.gen.tr’nin yazılı izni olmaksızın herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayımlanamaz, izinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. İnternet sitemizdeki bazı haberler, fotoğraflar vb. diğer materyaller hak sahiplerinin hukuki menfaatlerine zarar vermeyecek bir şekilde kaynağından alınmak suretiyle kaynağının belirtilmesine özellikle özen gösterilerek yayımlanmaktadır. Zaman zaman açık internet kaynaklarından alınan haber ve fotoğrafların alındıkları kaynağında hak sahibi belirtilmediğinden bu konuda internet sitemiz sorumlu değildir ancak telif haklarına her daim saygılıdır. Telif haklarına aykırılık durumu söz konusu olduğunda hak sahiplerinin e-posta ile başvuruda bulunmasının akabinde ilgili içerik yayından kaldırılacaktır. İnternet sitemiz kişilik haklarına, düzeltme ve cevap hakkına saygı duyar, mahkeme kararlarını da en kısa sürede uygular.
Copyright © 2018 Adalet.gen.tr - İmtiyaz Sahibi: Okan YILMAZ - www.okanyilmaz.com.tr