Avukat anne, bebek bakım odası istedi Bakan Bozdağ yaptırdı

23 Mart 2016 Çarşamba, 19:05

Avukat Cevher Dağdeviren Aslan’ın talebini değerlendiren Adalet Bakanı Bekir Bozdağ talimat verince, İzmir Adalet Sarayı’nda bir hafta içinde bebek bakım odası oluşturuldu
Henüz 18 aylık anne olan Avukat Cevher Dağdeviren Aslan’ın, İzmir Adalet Sarayı’nda bebek bakım odası oluşturulması talebi bir hafta içinde karşılandı. Talebi değerlendiren Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın talimatı üzerine harekete geçen İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Doğru, zemin katta tüm annelerin ulaşabileceği “Anne-Bebek Bakım ve Emzirme Odası”nı kurup hizmete açtı.

Tuvalette emziren vardı

İzmir Barosu avukatlarından Cevher Dağdeviren Aslan, adliye binası içinde anne-bebek bakım odası bulunmadığı, bu yüzden pek çok anne avukat, hakim, savcı ve adliye personeli kadının sorun yaşadığını belirterek, Cumhuriyet Başsavcılığı İdari İşler Müdürlüğü’ne başvurdu.

Aslan, başvurusunda “Bebeğin emzirilmesi, kıyafetlerinin değiştirilmesi gibi ihtiyaçların kamuya açık alanlarda karşılanması, bizleri ve bebeklerimizi çok zor durumda bırakıyor. Bu nedenle adliye binası içinde bütün kadınların kolayca erişebileceği bir odanın, annebebek bakım odası olarak tahsis edilmesini istiyoruz” ifadelerini kullandı. Aslan, 18 aylık bebeği Ada ile adliyeye geldiğini, bakımını yapmak istediğinde çok zorluk yaşadığını belirterek “Bakıcısı olmadığı için duruşmaya birlikte geliyoruz. Adliye içinde tanıdığım birine bırakıp duruşmaya giriyorum. Daha önceden de bir başka adliye çalışanı, oda olmadığı için bebeğini tuvalette emzirmiş. Benim gibi çok mağdur olan meslektaşım da var” dedi.

Dilekçe hemen işleme konuldu

Avukat Aslan’ın dilekçesi hemen işleme konularak Adalet Bakanlığı’na gönderildi. Başvuruyu inceleyen Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, bakanlık bürokratlarına, İzmir Adalet Sarayı’nda odanın hemen kurulması için talimat verdi. İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Doğru da hemen çalışma başlattı. Bir hafta gibi kısa bir sürede, C Blok zemin kattta ‘Anne- Bebek Bakım ve Emzirme Odası’ kuruldu.

Kaynak: Yeni Asır

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *

Copyright 2018 - adalet.gen.tr’nin tüm hakları saklıdır. Kod, haber, fotoğraf, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları adalet.gen.tr’ye aittir. adalet.gen.tr sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, fotoğraflar, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 sayılı yasa ile korunmaktadır. Bunlar adalet.gen.tr’nin yazılı izni olmaksızın herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayımlanamaz, izinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. İnternet sitemizdeki bazı haberler, fotoğraflar vb. diğer materyaller hak sahiplerinin hukuki menfaatlerine zarar vermeyecek bir şekilde kaynağından alınmak suretiyle kaynağının belirtilmesine özellikle özen gösterilerek yayımlanmaktadır. Zaman zaman açık internet kaynaklarından alınan haber ve fotoğrafların alındıkları kaynağında hak sahibi belirtilmediğinden bu konuda internet sitemiz sorumlu değildir ancak telif haklarına her daim saygılıdır. Telif haklarına aykırılık durumu söz konusu olduğunda hak sahiplerinin e-posta ile başvuruda bulunmasının akabinde ilgili içerik yayından kaldırılacaktır. İnternet sitemiz kişilik haklarına, düzeltme ve cevap hakkına saygı duyar, mahkeme kararlarını da en kısa sürede uygular.
Copyright © 2018 Adalet.gen.tr - İmtiyaz Sahibi: Okan YILMAZ - www.okanyilmaz.com.tr