Avukatlar için ‘duruşma takip sistemi’ geliştirildi

07 Mayıs 2016 Cumartesi, 13:25

Ankara Barosu Başkanlığı, avukatların duruşma bilgilerini akıllı cep telefonlarından takip edebilmelerini sağlamak amacıyla mAV-i adıyla bir duruşma takip sistemi geliştirdi. Adalet Bakanlığı ile bir protokol imzalayarak sistemin Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemi’yle (UYAP) entegre olarak çalışmasını sağlayan Ankara Barosu Başkanlığı, sistemi üyelerinin kullanımına sundu.

Ankara Barosu’na üye avukatların, mAV-i adlı uygulamayı Android ve IOS işletim sistemine sahip akıllı telefonlarına ücretsiz olarak kurduktan sonra T.C. kimlik numarası, sicil numarası ve kendilerine kısa mesaj yoluyla gönderilecek olan kişisel şifreleriyle sisteme giriş yapabileceklerini öğrenildi.

Avukatların, vekili oldukları tüm davaların duruşma bilgilerini mAV-i’den aylık, günlük ve anlık olarak takip edebilecekleri belirtilirken, duruşmalara ait mahkeme, dosya numarası, tarih ve saat bilgilerini de cep telefonlarının ekranında görebilecekleri kaydedildi.

Avukatların vekili oldukları davalara ilişkin aylık duruşma bilgilerinin, mAV-i’nin ‘Ajandam’ bölümüne otomatik olarak yansıyacağı ve avukatların gün içerisindeki farklı mahkemelerdeki duruşmalarına ilişkin bilgileri de tek ekranda görüntüleyebilecekleri yetkiler tarafından ifade edildi.

Mahkemelerin listesindeki duruşmalardan hangilerinin tamamlandığı, o an hangisinin devam etmekte olduğu ve sıra bekleyen duruşmaların kolaylıkla takip edilebildiği ve avukatların kendi duruşmalarının ne kadar süre sonra başlayacağı bilgisine sahip olabilecekleri ifade edilirken, duruşmaların bulunduğu mahkeme kalemlerinin iletişim ve yer bilgilerine ulaşılabileceği ayrıca, mAV-i’nin ‘duruşma alarmını’ kurarak ya da ‘robot arama’ seçeneğini kullanarak sistemin duruşmaları hatırlatmasının sağlanabileceği ve Ankara Barosu’na kayıtlı avukatların iletişim bilgilerine ve Ankara Barosu’nun yayınladığı haber ve duyurulara da cep telefonlarından ulaşabileceği belirtildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *

Copyright 2018 - adalet.gen.tr’nin tüm hakları saklıdır. Kod, haber, fotoğraf, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları adalet.gen.tr’ye aittir. adalet.gen.tr sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, fotoğraflar, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 sayılı yasa ile korunmaktadır. Bunlar adalet.gen.tr’nin yazılı izni olmaksızın herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayımlanamaz, izinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. İnternet sitemizdeki bazı haberler, fotoğraflar vb. diğer materyaller hak sahiplerinin hukuki menfaatlerine zarar vermeyecek bir şekilde kaynağından alınmak suretiyle kaynağının belirtilmesine özellikle özen gösterilerek yayımlanmaktadır. Zaman zaman açık internet kaynaklarından alınan haber ve fotoğrafların alındıkları kaynağında hak sahibi belirtilmediğinden bu konuda internet sitemiz sorumlu değildir ancak telif haklarına her daim saygılıdır. Telif haklarına aykırılık durumu söz konusu olduğunda hak sahiplerinin e-posta ile başvuruda bulunmasının akabinde ilgili içerik yayından kaldırılacaktır. İnternet sitemiz kişilik haklarına, düzeltme ve cevap hakkına saygı duyar, mahkeme kararlarını da en kısa sürede uygular.
Copyright © 2018 Adalet.gen.tr - İmtiyaz Sahibi: Okan YILMAZ - www.okanyilmaz.com.tr