Bakan Bozdağ: 81 ile Adli Tıp Kurumu Şube Müdürlüğü açılacak

09 Nisan 2016 Cumartesi, 17:28

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, 81 ile Adli Tıp Kurumu Şube Müdürlüğü açılacağını ifade etti.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Tatvan İlçesinde yapımı tamamlanan Yeni Adalet Sarayı’nın açılış töreninde yaptığı konuşmada 81 ile Adli Tıp Kurumu Şube Müdürlüğü açılacağını söyledi.

Bakan Bozdağ konuşmasında; “2002 yılında Türkiye’de Adli Tıp hizmetlerinin verilmesi için toplam 9 Adli Tıp Kurumu Başkanlığı vardı. Şuanda bu rakamı biz 20’ye çıkardık. Adli Tıp Kurumu Şube Müdürlükleri sayısını da 68’e çıkardık. 81 ilimizin 81’inde de Adli Tıp Kurumu Şube Müdürlüğü açmış olacağız. Böylelikle Adli Tıp Kurumu hizmetlerinin de vatandaşların ayağında verilmesine olanak sağlayacağız. Adli verilerin gönderilmesi uygulaması artık eskisi kadar yoğun olmayacak. Mahallinde bunlara ilişkin incelemeler yapılıp raporlar verilebilecek. Bu da yargılama süreçlerini hızlandıracaktır. Bunun da önemli olduğunu ifade etmek isterim. İnşallah bu senenin sonunda Adli Tıp Kurumu Şube Müdürlüğü’nün olmadığı il ülkemizde kalmayacaktır.” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *

Copyright 2018 - adalet.gen.tr’nin tüm hakları saklıdır. Kod, haber, fotoğraf, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları adalet.gen.tr’ye aittir. adalet.gen.tr sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, fotoğraflar, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 sayılı yasa ile korunmaktadır. Bunlar adalet.gen.tr’nin yazılı izni olmaksızın herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayımlanamaz, izinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. İnternet sitemizdeki bazı haberler, fotoğraflar vb. diğer materyaller hak sahiplerinin hukuki menfaatlerine zarar vermeyecek bir şekilde kaynağından alınmak suretiyle kaynağının belirtilmesine özellikle özen gösterilerek yayımlanmaktadır. Zaman zaman açık internet kaynaklarından alınan haber ve fotoğrafların alındıkları kaynağında hak sahibi belirtilmediğinden bu konuda internet sitemiz sorumlu değildir ancak telif haklarına her daim saygılıdır. Telif haklarına aykırılık durumu söz konusu olduğunda hak sahiplerinin e-posta ile başvuruda bulunmasının akabinde ilgili içerik yayından kaldırılacaktır. İnternet sitemiz kişilik haklarına, düzeltme ve cevap hakkına saygı duyar, mahkeme kararlarını da en kısa sürede uygular.
Copyright © 2018 Adalet.gen.tr - İmtiyaz Sahibi: Okan YILMAZ - www.okanyilmaz.com.tr