Bakan Bozdağ, Ankara Adliyesi Medya İletişim Bürosu’nu ziyaret etti

Kitlesel Medya ve Yargı Arasındaki İlişkilerin Güçlendirilmesi Projesi kapsamında Ankara Adliyesinde faaliyet gösteren Medya İletişim Bürosu Adalet Bakanı Bekir Bozdağ tarafından ziyaret edildi. Adalet Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı ve Ankara Adliyesi Cumhuriyet Başsavcılığınca proje hakkında ve Ankara Adliyesi Medya İletişim Bürosu ile ilgili olarak Bakan Bozdağ’a brifing verildi.

Ziyaret sonrası basın mensupları ile biraraya gelen Bekir Bozdağ, pilot uygulama olarak Ankara, İstanbul, İzmir, Adana ve Diyarbakır’da bulunan Medya İletişim Bürolarının, yüz otuz dokuz ağır ceza merkezine yaygınlaştırılmasına karar verdiklerini ve buna ilişkin genelgeyi yayınladıklarını söyledi. Yeni genelge çerçevesinde, bundan sonra basın sözcülüğünün Cumhuriyet Başsavcısı ya da görevlendireceği Başsavcıvekili veya Cumhuriyet Savcısınca yerine getirileceğini belirtti. Medya İletişim Merkezlerinin kamuoyunu, soruşturması ya da yargılaması devam eden konularda doğru bilgilendirmeyi; yanlı, eksik, çarpıtma ve yalan haberlerle kamuoyunun yanlış bilgilendirilmesinin önüne geçmeyi amaçladığını; böylelikle yargıya olan güvenin ve kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi hakkının korunmasının hedeflendiğini söyledi.

Bakan Bozdağ, Ankara Adliyesi ziyareti sırasında Ankara Cumhuriyet Başsavcısı, Adalet Komisyonu Başkanı ve Ankara Barosu Başkanını makamında ziyaret etti. Ziyaretler sırasında Bakan Bozdağ’a Adalet Bakanlığı Müsteşarı, Müsteşar Yardımcıları ve birim amirleri eşlik etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *