Bakan Bozdağ, Ankara Adliyesi Medya İletişim Bürosu’nu ziyaret etti

25 Aralık 2015 Cuma, 23:33

Kitlesel Medya ve Yargı Arasındaki İlişkilerin Güçlendirilmesi Projesi kapsamında Ankara Adliyesinde faaliyet gösteren Medya İletişim Bürosu Adalet Bakanı Bekir Bozdağ tarafından ziyaret edildi. Adalet Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı ve Ankara Adliyesi Cumhuriyet Başsavcılığınca proje hakkında ve Ankara Adliyesi Medya İletişim Bürosu ile ilgili olarak Bakan Bozdağ’a brifing verildi.

Ziyaret sonrası basın mensupları ile biraraya gelen Bekir Bozdağ, pilot uygulama olarak Ankara, İstanbul, İzmir, Adana ve Diyarbakır’da bulunan Medya İletişim Bürolarının, yüz otuz dokuz ağır ceza merkezine yaygınlaştırılmasına karar verdiklerini ve buna ilişkin genelgeyi yayınladıklarını söyledi. Yeni genelge çerçevesinde, bundan sonra basın sözcülüğünün Cumhuriyet Başsavcısı ya da görevlendireceği Başsavcıvekili veya Cumhuriyet Savcısınca yerine getirileceğini belirtti. Medya İletişim Merkezlerinin kamuoyunu, soruşturması ya da yargılaması devam eden konularda doğru bilgilendirmeyi; yanlı, eksik, çarpıtma ve yalan haberlerle kamuoyunun yanlış bilgilendirilmesinin önüne geçmeyi amaçladığını; böylelikle yargıya olan güvenin ve kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi hakkının korunmasının hedeflendiğini söyledi.

Bakan Bozdağ, Ankara Adliyesi ziyareti sırasında Ankara Cumhuriyet Başsavcısı, Adalet Komisyonu Başkanı ve Ankara Barosu Başkanını makamında ziyaret etti. Ziyaretler sırasında Bakan Bozdağ’a Adalet Bakanlığı Müsteşarı, Müsteşar Yardımcıları ve birim amirleri eşlik etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *

Copyright 2018 - adalet.gen.tr’nin tüm hakları saklıdır. Kod, haber, fotoğraf, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları adalet.gen.tr’ye aittir. adalet.gen.tr sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, fotoğraflar, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 sayılı yasa ile korunmaktadır. Bunlar adalet.gen.tr’nin yazılı izni olmaksızın herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayımlanamaz, izinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. İnternet sitemizdeki bazı haberler, fotoğraflar vb. diğer materyaller hak sahiplerinin hukuki menfaatlerine zarar vermeyecek bir şekilde kaynağından alınmak suretiyle kaynağının belirtilmesine özellikle özen gösterilerek yayımlanmaktadır. Zaman zaman açık internet kaynaklarından alınan haber ve fotoğrafların alındıkları kaynağında hak sahibi belirtilmediğinden bu konuda internet sitemiz sorumlu değildir ancak telif haklarına her daim saygılıdır. Telif haklarına aykırılık durumu söz konusu olduğunda hak sahiplerinin e-posta ile başvuruda bulunmasının akabinde ilgili içerik yayından kaldırılacaktır. İnternet sitemiz kişilik haklarına, düzeltme ve cevap hakkına saygı duyar, mahkeme kararlarını da en kısa sürede uygular.
Copyright © 2018 Adalet.gen.tr - İmtiyaz Sahibi: Okan YILMAZ - www.okanyilmaz.com.tr