Bakan Bozdağ, Küresel Hukuk Zirvesi’ne katıldı

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, İngiltere Adalet Bakanı Chris Grayling’in davetlisi olarak Magna Carta’nın kabulünün 800. yılı vesilesiyle düzenlenen Küresel Hukuk Zirvesi’ne katılmak üzere Londra’ya bir ziyaret gerçekleştirdi.

Ziyaret sırasında Bakan Bozdağ’a TBMM Adalet Komisyonu üyeleri Erzurum Milletvekili Oktay Öztürk, Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Nevşehir Milletvekili Murat Göktürk ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz ile Bakanlık bürokratları eşlik etti. Bakan Bozdağ zirve sırasında İngiltere Kraliyet Savcılık Ofisi Direktörü Alison Saunders, Romanya Adalet Bakanı Robert Cazanciuc ve Kazakistan Başsavcısı Askhat Daulbayev ile ikili görüşmelerde bulundu, ayrıca “Magna Carta ve Terörle Mücadele” konulu panelde bir konuşma yaptı.

Bakan Bozdağ ve beraberindeki heyet İngiltere ve Galler Temyiz Mahkemesini ziyaret etmiş, İngiltere ve Galler Uluslararası Adli İlişkiler Başkanı Yüksek Yargıç Leydi Arden ile Avrupa Yargı Kurulları Ağı Konseyi Başkanı Yüksek Yargıç Lord Vos tarafından heyete İngiliz yargı sistemi hakkında bilgi sunuldu. İngiltere Yüksek Temyiz Mahkemesindeki incelemelerin ardından İngiltere Avam Kamarası Adalet Komisyonu ve İrtibat Komitesi Başkanı Sir Alan Beith ile bir görüşme gerçekleştirildi.

Bakan Bozdağ, Londra ziyareti kapsamında çeşitli Türk dernek ve vakıflarını da ziyaret etmiş, Yunus Emre Enstitüsü Kültür Merkezi’nde Türk sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle gerçekleştirilen toplantıda vatandaşlarımızın sorunlarını dinledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *