Bakan Bozdağ’dan 3000 zabıt katibi ve 7500 infaz koruma memuru alımı açıklaması

09 Nisan 2016 Cumartesi, 16:58

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, bu sene 3000 zabıt katibi ve 7500 infaz koruma memuru alımı yapılacağını açıkladı.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Tatvan İlçesinde yapımı tamamlanan Yeni Adalet Sarayı’nın açılış töreninde yaptığı konuşmada bu sene 3000 zabıt katibi ve 7500 infaz koruma memuru alımı yapılacağını söyledi.

Bakan Bozdağ konuşmasında; “Adliyelerde görev yapan personelde son derece önemlidir. Çünkü Hakimlerimiz Savcılarımız üstlendikleri görevleri layıkıyla yerine getirebilmek için liyakatli yardımcı personele de ihtiyaç duydukları bir gerçektir. Daktilonun bulunmadığı kağıdın avukattan istendiği karbon kağıdının dahi bulunamadığı adliyelerden, şimdi kimsenin aklına gelmediği bir adliyeye zabıt katiplerinin, savcıların ve hakimlerin nöbetleşe kullandığı bir dönemden bu günlere geldik. Şu anda Türkiye’de yardımcı personel sayımız 58264’dür. Bunun anlamı şudur; 2002 deki yardımcı personel sayısının yüzde yüzyirmibir artışıdır. İnşallah bu senede 3000 zabıt katibi 7500 infaz koruma memuru alımı daha yapacağız. Yıl sonuna doğruda bölge adliye mahkemelerimizin devreye girmesi nedeniyle de ihtiyaç duyulan ilave personelde yine alacağız henüz onun rakamı belli olmadı ama yıl sonuna doğruda ayrıca bir alım yapacağımızı da buradan Tatvan’dan bu konuda haber bekleyen bütün ilgili vatandaşlarımızada buradan duyurmak isterim.” dedi.

/Görüntünün telif hakkı Doğan Haber Ajansı (DHA) ‘na aittir.

Yorum

  1. fatih

    15 Temmuz 2016 at 10:29

    başkanım çayralan genci olarak arkandayız herzaman…

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *

Copyright 2018 - adalet.gen.tr’nin tüm hakları saklıdır. Kod, haber, fotoğraf, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları adalet.gen.tr’ye aittir. adalet.gen.tr sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, fotoğraflar, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 sayılı yasa ile korunmaktadır. Bunlar adalet.gen.tr’nin yazılı izni olmaksızın herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayımlanamaz, izinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. İnternet sitemizdeki bazı haberler, fotoğraflar vb. diğer materyaller hak sahiplerinin hukuki menfaatlerine zarar vermeyecek bir şekilde kaynağından alınmak suretiyle kaynağının belirtilmesine özellikle özen gösterilerek yayımlanmaktadır. Zaman zaman açık internet kaynaklarından alınan haber ve fotoğrafların alındıkları kaynağında hak sahibi belirtilmediğinden bu konuda internet sitemiz sorumlu değildir ancak telif haklarına her daim saygılıdır. Telif haklarına aykırılık durumu söz konusu olduğunda hak sahiplerinin e-posta ile başvuruda bulunmasının akabinde ilgili içerik yayından kaldırılacaktır. İnternet sitemiz kişilik haklarına, düzeltme ve cevap hakkına saygı duyar, mahkeme kararlarını da en kısa sürede uygular.
Copyright © 2018 Adalet.gen.tr - İmtiyaz Sahibi: Okan YILMAZ - www.okanyilmaz.com.tr