Bakan İpek, Azerbaycan yargı heyetini kabul etti

Adalet Bakanı Kenan İpek, Azerbaycan Cumhuriyet Başsavcısı Zakir Garalov’u ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Bakanlık toplantı salonunda gerçekleşen ziyarette Adalet Bakanı İpek ile Azerbaycan Cumhuriyet Başsavcısı Zakir Garalov karşılıklı işbirliği konuları ele aldılar.

Toplantıda konuşan Bakan İpek, Türkiye ile Azerbaycan arasında kökeni bir ve sağlam temellere dayanan kardeşlik, dostluk ve işbirliği ilişkisinin mevcut olduğunu söyledi.

Toplantı, İki ülke arasındaki var olan iyi ilişkilerin daha da geliştirilmesi, yargıda işbirliği konuları görüşülmesi ve iyi niyet dilekleri ile sona erdi.

Toplantıda, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Erbil, Yargıtay İdari Savcısı Fevzi Demirel, Yargıtay Cumhuriyet Savcısı Esin Özbilgin, Uluslar Arası Hukuk ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Harun Mert ve Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Başaran, Tetkik Hakim Murat Atan ve Tetkik Hakim Mustafa Burak Çil hazır bulundu.

Toplantıya Azerbaycan heyetinden ise Azerbaycan Başsavcı Muavini Namık Askarov, Bakü Şehir Başsavcısı Aziz Şehitov, Uluslar Arası İlişkiler Daire Başkanı Erkin Alihanov, Yolsuzlukla Mücadele Genel Müdürlüğü Departman Başkanı Orhan İsayev katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *