BAM ve BİM Değerlendirme Toplantısı yapıldı

16 Kasım 2015 Pazartesi, 19:38

Adalet Bakanı Kenan İPEK’in başkanlığında bölge adliye mahkemeleri ve bölge idare mahkemelerinin faaliyete geçmeleri hususunda bir toplantı gerçekleştirildi.

Toplantıya, Müsteşar Yardımcıları Mustafa Erol, Selahattin Menteş, Musa Heybet ve Yüksel Kocaman ile birlikte Strateji Geliştirme Başkanlığı, Ceza İşleri Genel Müdürlüğü, Hukuk İşleri Genel Müdürlüğü, Kanunlar Genel Müdürlüğü, Personel Genel Müdürlüğü, Eğitim Dairesi Başkanlığı, İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanlığı, Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı ve Teknik İşler Dairesi Başkanlığı birim amirleri iştirak ettiler.

Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından bölge adliye mahkemeleri ile bölge idare mahkemelerinin fiziki ve teknik altyapılarının güncel durumları ile ilgili bir sunum yapıldı. Ayrıca, mahkemelerin personel durumu ve atanmaları ile ilgili Personel Genel Müdürlüğü tarafından bilgi verildi.

Toplantıda, 15 yerde kurulu bulunan bölge adliye mahkemeleri ile 8 yerde kurulu bulunan bölge idare mahkemeleri ayrı ayrı incelenmek suretiyle arsa ve bina yapım çalışmaları, süreç içinde karşılaşılan teknik ve hukuki sorunlar ile bölge adliye mahkemeleri ile bölge idare mahkemelerinde görevlendirilecek personelin eğitim faaliyetlerinin de koordine edilmesi, bu süreç içerisinde karşılaşılması muhtemel sorunların belirlenerek çözüm yolları üzerinde değerlendirmelerde bulunuldu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *

Copyright 2018 - adalet.gen.tr’nin tüm hakları saklıdır. Kod, haber, fotoğraf, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları adalet.gen.tr’ye aittir. adalet.gen.tr sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, fotoğraflar, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 sayılı yasa ile korunmaktadır. Bunlar adalet.gen.tr’nin yazılı izni olmaksızın herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayımlanamaz, izinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. İnternet sitemizdeki bazı haberler, fotoğraflar vb. diğer materyaller hak sahiplerinin hukuki menfaatlerine zarar vermeyecek bir şekilde kaynağından alınmak suretiyle kaynağının belirtilmesine özellikle özen gösterilerek yayımlanmaktadır. Zaman zaman açık internet kaynaklarından alınan haber ve fotoğrafların alındıkları kaynağında hak sahibi belirtilmediğinden bu konuda internet sitemiz sorumlu değildir ancak telif haklarına her daim saygılıdır. Telif haklarına aykırılık durumu söz konusu olduğunda hak sahiplerinin e-posta ile başvuruda bulunmasının akabinde ilgili içerik yayından kaldırılacaktır. İnternet sitemiz kişilik haklarına, düzeltme ve cevap hakkına saygı duyar, mahkeme kararlarını da en kısa sürede uygular.
Copyright © 2018 Adalet.gen.tr - İmtiyaz Sahibi: Okan YILMAZ - www.okanyilmaz.com.tr