Büro Memur-Sen, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’la görüştü

23 Haziran 2016 Perşembe, 09:58

Büro Memur-Sen, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile görüşerek bakanlık ve ülke genelindeki adliyelerde çalışan kamu görevlilerinin sorunlarının çözüme kavuşturulmasını, taleplerinin karşılanmasını istedi.

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Memur-Sen Genel Başkan Vekili Metin Memiş ve Büro Memur-Sen Genel Başkan Vekili Mehmet Hadi Erdoğmuş’tan oluşan heyet, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile makamında görüştü. Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın, 65’inci hükümette yeniden Adalet Bakanı olan Bekir Bozdağ’a görevinin hayırlı olmasını diledi. Yalçın, Memur-Sen’in toplu sözleşme kazanımlarını ve sendikal faaliyetlerini Bakan Bozdağ ile paylaştı.

Büro Memur-Sen Genel Başkan Vekili Erdoğmuş ise görüşmede bakanlık çalışanlarının sorunlarından bahsetti. Adalet çalışanlarının tercihinin bu yıl da Büro Memur-Sen olduğunu belirten Erdoğmuş, bakanlıkta 17 binin üzerindeki üye sayısıyla yeniden yetkili sendika olduklarının altını çizdi. Bakanlıktaki yazı işleri ve idari işler müdürlerine yönetmelikle rotasyon getirdiğini hatırlatan Mehmet Hadi Erdoğmuş, ülke genelindeki idari işler ve yazı işleri müdürlerinin rotasyon nedeniyle mağdur olacağını söyledi. Personelin mağdur edilmemesi gerektiğini vurgulayan Erdoğmuş, yönetmeliğin yeniden değerlendirilmesi gerektiğinin altını çizdi.

3’üncü dönem toplu sözleşmede Adalet Bakanlığı’ndaki fazla mesai ücreti oranını yüzde 10’dan yüzde 20’ye çıkarttıklarını aktaran Erdoğmuş, “Ülke genelindeki çoğu adliyede hala fazla mesai ücretlerinin ödenmesinde sorunlar yaşanıyor, ücretler ödenmiyor. Adliye çalışanlarının hakkı olan fazla mesai ücreti mutlaka ödenmelidir” dedi.

Mübaşirlerin yaptıkları görev bakımından genel idari hizmetler sınıfındaki diğer unvanlardan farklılığı bulunmadığına dikkat çeken Erdoğmuş, mübaşirlerin mutlaka yardımcı hizmetler sınıfından genel idari hizmetler sınıfına geçirilmesi gerektiğini vurguladı. Erdoğmuş, toplu sözleşmede karar altına alınan zabıt katiplerinin derecelerinin yükseltilmelisinin de en kısa sürede hayata geçirilmesini beklediklerini kaydetti.

Ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade eden Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Memur-Sen’in kamu görevlileri ve ülke için yaptığı çalışmaların takdire şayan olduğunu belirtti. Bakan Bekir Bozdağ, Büro Memur-Sen Genel Başkan Vekili Erdoğmuş’un ilettiği sorun ve taleplerle ilgili gerekli birimlere görüşeceğini ve gerekli değerlendirmelerin en kısa sürede yapılacağını söyledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *

Copyright 2018 - adalet.gen.tr’nin tüm hakları saklıdır. Kod, haber, fotoğraf, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları adalet.gen.tr’ye aittir. adalet.gen.tr sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, fotoğraflar, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 sayılı yasa ile korunmaktadır. Bunlar adalet.gen.tr’nin yazılı izni olmaksızın herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayımlanamaz, izinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. İnternet sitemizdeki bazı haberler, fotoğraflar vb. diğer materyaller hak sahiplerinin hukuki menfaatlerine zarar vermeyecek bir şekilde kaynağından alınmak suretiyle kaynağının belirtilmesine özellikle özen gösterilerek yayımlanmaktadır. Zaman zaman açık internet kaynaklarından alınan haber ve fotoğrafların alındıkları kaynağında hak sahibi belirtilmediğinden bu konuda internet sitemiz sorumlu değildir ancak telif haklarına her daim saygılıdır. Telif haklarına aykırılık durumu söz konusu olduğunda hak sahiplerinin e-posta ile başvuruda bulunmasının akabinde ilgili içerik yayından kaldırılacaktır. İnternet sitemiz kişilik haklarına, düzeltme ve cevap hakkına saygı duyar, mahkeme kararlarını da en kısa sürede uygular.
Copyright © 2018 Adalet.gen.tr - İmtiyaz Sahibi: Okan YILMAZ - www.okanyilmaz.com.tr