Büro Memur-Sen, adalet çalışanlarının hakkını aradı

04 Eylül 2014 Perşembe, 21:07
Büro Memur-Sen, adalet çalışanlarının hakkını aradı

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın hakim ve savcıların özlük haklarında düzenleme ve maaşlarına zam yapacaklarını söylemesi, İstanbul Adalet Sarayı’nda protesto edildi. Büro Memur-Sen üyelerinin katıldığı eylemde tahta terazi ve aynalar dikkat çekti.

Büro Memur-Sen, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın önceki gün bir televizyon kanalında savcı ve hakimlere zam yapılacağı konusunda açıklamalarına tepki gösterdi. Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı önünde toplanan eylemciler, Bozdağ tarafından yapılan açıklamaların kendilerini derinden üzdüğü belirtilerek, haksızlığa son verilmesini istedi. Eylemciler, ‘Susma haykır, haksızlığa hayır’, ‘Bugün herkes perişan adalette çalışan’, ‘Sadaka değil hakkımızı isteriz’ şeklinde slogan atan eylemciler, ‘Kırılmadan testi önlem alalım, yakmadan yorganı pireyi bulalım, kaşıkla verip kepçeyle aldılar, gün geldi artık’ yazılı pankart açtı.

Büro Memur-Sen Başkanı Uğur Ünalan, “Olağan dışı iş yüküne rağmen, adliye çalışanlarının en düşük ücreti alan memur sınıfında olduğu unutulmamalıdır. Diğer kamu çalışanları ile adliye çalışanları arasında maaş yönünden adaletsizlikler mevcuttur. Adalet Bakanlığı yetkililerince, bu adaletsizliğe bir an önce son verilmesini beklerken, Adalet Bakanımız Sayın Bekir Bozdağ’ın dün akşam bir programda yapmış olduğu açıklamalar Adalet Bakanlığ’ında çalışan yazı işleri müdürü, şoför, veznedar, icra memurları, zabıt katibi, icra müdürü, bilgi işlem memurları, teknik personel gibi personellerimizi derinden üzmüştür. Adalet Bakanlığı yetkililerini, bu adaletsizliğe biran önce son vermeye davet ediyoruz. Hakim ve savcılara verilen haklardan memurların da yararlanmasını istiyoruz. Sayın Başbakan’ın memurları yok saymasını kabul edememeyiz.” diye konuştu.

Basın açıklamasının ardından, tahta terazi üzerine konulan hakim ve savcıların payıyla memurların payı mizansen olarak gösterildi. Adalet Bakanlığı yetkililerinin kendilerine bakmaları için de yere ayna bırakıldı.

Bakan Bozdağ, önceki gün katıldığı bir programda HSYK seçimleri önceki hakim ve savcılara maaş zammı müjdesi vermişti. Bozdağ, “Hakim ve savcıların özlük haklarıyla ilgili düzenleme hakim ve savcılarımızın tamamını kapsıyor ve onların maaşlarına bir zam yapıyoruz.” ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak: CİHAN

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *

Copyright 2018 - adalet.gen.tr’nin tüm hakları saklıdır. Kod, haber, fotoğraf, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları adalet.gen.tr’ye aittir. adalet.gen.tr sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, fotoğraflar, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 sayılı yasa ile korunmaktadır. Bunlar adalet.gen.tr’nin yazılı izni olmaksızın herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayımlanamaz, izinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. İnternet sitemizdeki bazı haberler, fotoğraflar vb. diğer materyaller hak sahiplerinin hukuki menfaatlerine zarar vermeyecek bir şekilde kaynağından alınmak suretiyle kaynağının belirtilmesine özellikle özen gösterilerek yayımlanmaktadır. Zaman zaman açık internet kaynaklarından alınan haber ve fotoğrafların alındıkları kaynağında hak sahibi belirtilmediğinden bu konuda internet sitemiz sorumlu değildir ancak telif haklarına her daim saygılıdır. Telif haklarına aykırılık durumu söz konusu olduğunda hak sahiplerinin e-posta ile başvuruda bulunmasının akabinde ilgili içerik yayından kaldırılacaktır. İnternet sitemiz kişilik haklarına, düzeltme ve cevap hakkına saygı duyar, mahkeme kararlarını da en kısa sürede uygular.
Copyright © 2018 Adalet.gen.tr - İmtiyaz Sahibi: Okan YILMAZ - www.okanyilmaz.com.tr