Ceza muhakemesinde uzlaştırma TRT Haber’de

09 Aralık 2017 Cumartesi, 22:25

Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğü Alternatif Çözümler Daire Başkanı Orhan Cüni, TRT Haber’de 07/12/2017 tarihinde yayımlanan Uzman Gözüyle Hukuk adlı programda ceza muhakemesinde uzlaştırma konusuna dair açıklamalarda bulundu.

Başkan Orhan Cüni; uzlaştırmacıların 2 yılda bir yenileme eğitimi almak zorunda olduklarını, bu eğitimin süresinin de 8 saat olduğu ve 2 yılda bir yenileme eğitimini almayanların listeden çıkartılacağını belirtti.

Başkan Cüni; uzlaştırmacılara yönelik yazılı sınavla ilgili olarak şu anda Anadolu Üniversitesi ile görüşmelerin devam ettiğini, aralarında bir protokol çalışması olduğunu ve sınav tarihi olarak 4 Mart veya 11 Mart tarihini belirlemiş olduklarını açıkladı.

Uzlaştırmacılar için uzlaştırmacı eğitim modülü hazırladıklarını söyleyen Başkan Cüni; eğitim modülüne dair kitabı pdf olarak internet sitelerinde yayınlayacaklarını ve uzlaştırmacıların da bu eğitim kitabıyla sınava hazırlanacaklarını söyledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *

Copyright 2018 - adalet.gen.tr’nin tüm hakları saklıdır. Kod, haber, fotoğraf, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları adalet.gen.tr’ye aittir. adalet.gen.tr sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, fotoğraflar, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 sayılı yasa ile korunmaktadır. Bunlar adalet.gen.tr’nin yazılı izni olmaksızın herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayımlanamaz, izinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. İnternet sitemizdeki bazı haberler, fotoğraflar vb. diğer materyaller hak sahiplerinin hukuki menfaatlerine zarar vermeyecek bir şekilde kaynağından alınmak suretiyle kaynağının belirtilmesine özellikle özen gösterilerek yayımlanmaktadır. Zaman zaman açık internet kaynaklarından alınan haber ve fotoğrafların alındıkları kaynağında hak sahibi belirtilmediğinden bu konuda internet sitemiz sorumlu değildir ancak telif haklarına her daim saygılıdır. Telif haklarına aykırılık durumu söz konusu olduğunda hak sahiplerinin e-posta ile başvuruda bulunmasının akabinde ilgili içerik yayından kaldırılacaktır. İnternet sitemiz kişilik haklarına, düzeltme ve cevap hakkına saygı duyar, mahkeme kararlarını da en kısa sürede uygular.
Copyright © 2018 Adalet.gen.tr - İmtiyaz Sahibi: Okan YILMAZ - www.okanyilmaz.com.tr