CİPDER’den Müsteşar Kenan İpek’e ziyaret

15 Aralık 2015 Salı, 14:00

CİPDER (Ceza İnfaz Kurumları Personeli Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği) yönetim kurulu, son günlerde yaşanan bazı olaylarla ilgili bilgi alışverişi yapmak, personelin bu olaylar karşısında içinde bulunduğu durumunu ve sorunlarını aktarmak üzere Adalet Bakanı Müsteşarı Kenan İpek’i makamında ziyaret etti.

Ziyarete Genel Başkan Bekir Alanoğlu, Genel Başkan Yardımcısı Levent Preveze, Sayman Mehmet Şirin Can, yönetim kurulu üyeleri Hüseyin Keskin ve Fatih Aykaç katıldı. Yönetim kurulunun 14 Aralık 2015 tarihinde Edirne ve Tekirdağ’a yapmış olduğu çalışma ziyaretlerinin hemen ardından aynı günün akşamı yaptığı ziyarette tutuklu gazeteci Can Dündar’ın personele yönelik hakaret içeren mektubundan, bu mektuba camianın ve CİPDER’in tepkisinden söz edildi. Bu konuda yapılanlar ve bundan sonra yapılacaklar anlatıldı. Müsteşar İpek, bu konuyla ilgili süreci izlediğini, CİPDER olarak personelimize karşı yapılan bu tür olaylar karşısında bir sivil toplum kuruluşu olarak müdahil olmamızın, hukuki anlamda gerekli girişimlerde bulunmamızın normal ve gerekli bir tepki olduğunu belirtti.

Edirne ve Tekirdağ’da yaşanan olaylarla ilgili olarak da CİPDER tarafından bu bölgelerde personel ile yapılan toplantılar ve görüşmeler ile bilgi verildi, izlenimler aktarıldı. Personelin bu olaylarla ve olaylar sonrasında gelişen süreçle ilgili yaşadığı derin üzüntü ve içinde bulundukları ruh hali aktarıldı.

Durumu yakından takip ettiğini belirten Müsteşar İpek, “Ceza infaz kurumları 50000 kişilik dev bir ailedir. Kimsenin bu ailenin düzenini, huzurunu bozmasına izin vermeyiz. Ceza infaz kurumları çok önemli bir kamu hizmetinin yürütüldüğü devlet kurumlarıdır. Bu kurumların çalışanlarıda Devletin gücünün birer temsilcisi olarak, fedakarca görev yapmaktadır. Devlet erki dışında hiçbir kişi ve kuruluşun baskısı, vesayeti ve gücü infaz sürecini etkileyemez, yapılan görevin niteliğini değiştiremez. Tüm personelimiz işini en iyi şekilde, korkusuzca, gerektiği gibi yapsın ve bilsinler ki biz her zaman onların yanındayız, onları kimseye ezdirmeyiz” şeklinde konuştu.

Kaynak: Duyarlı Kapı

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *

Copyright 2018 - adalet.gen.tr’nin tüm hakları saklıdır. Kod, haber, fotoğraf, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları adalet.gen.tr’ye aittir. adalet.gen.tr sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, fotoğraflar, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 sayılı yasa ile korunmaktadır. Bunlar adalet.gen.tr’nin yazılı izni olmaksızın herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayımlanamaz, izinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. İnternet sitemizdeki bazı haberler, fotoğraflar vb. diğer materyaller hak sahiplerinin hukuki menfaatlerine zarar vermeyecek bir şekilde kaynağından alınmak suretiyle kaynağının belirtilmesine özellikle özen gösterilerek yayımlanmaktadır. Zaman zaman açık internet kaynaklarından alınan haber ve fotoğrafların alındıkları kaynağında hak sahibi belirtilmediğinden bu konuda internet sitemiz sorumlu değildir ancak telif haklarına her daim saygılıdır. Telif haklarına aykırılık durumu söz konusu olduğunda hak sahiplerinin e-posta ile başvuruda bulunmasının akabinde ilgili içerik yayından kaldırılacaktır. İnternet sitemiz kişilik haklarına, düzeltme ve cevap hakkına saygı duyar, mahkeme kararlarını da en kısa sürede uygular.
Copyright © 2018 Adalet.gen.tr - İmtiyaz Sahibi: Okan YILMAZ - www.okanyilmaz.com.tr