CTE Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım’dan açıklama

09 Aralık 2015 Çarşamba, 22:24

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım, Silivri Cezaevi’de tutuklu olarak bulunan Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar’ın kaleme aldığı ve Cumhuriyet Gazetesi’nde yayımlanan infaz koruma memurlarına hakaret içeren yazı ile ilgili olarak twitter hesabından açıklamada bulundu.

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım’ın twitter hesabından yaptığı açıklama şu şekilde : “İnfaz ve Koruma memurları,Devlete ve Millete sadakatle fedakarca en yüksek insani duyarlılıkla görev yapmaktadırlar. Ceza İnfaz Kurumu personeli hakkında değerlendirme yapanların,ağız ve söylem alışkanlıklarını bırakarak, önce düşünmeleri doğru olacaktır.”

Can Dündar’ın kaleme aldığı hakaret içeren söylemler bulunan yazısından bir kesit ise şu şekilde: “Aralık ayazı ağır demir kapının aralığından soğuk nefesini üflemeye başladı. Alafranga tuvaletin deliği, konuştukça kötü kokular yayan bir gardiyan ağzı gibi, bu toplama kampının içinde biriken pisliği yayıyor etrafa. Kalın beton duvarların ardından bekçi düdükleri işitiliyor; içerde florasanın biteviye ıslığı”
(Can Dündar’a ait bu yazı Cumhuriyet Gazetesi’ne ait internet sitesinden alıntı yapılmış olup, sorumluluğu ilgilisine ait olmakla birlikte hakaret içeren bu metinden dolayı internet sitemiz sorumlu tutulamaz.)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *

Copyright 2018 - adalet.gen.tr’nin tüm hakları saklıdır. Kod, haber, fotoğraf, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları adalet.gen.tr’ye aittir. adalet.gen.tr sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, fotoğraflar, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 sayılı yasa ile korunmaktadır. Bunlar adalet.gen.tr’nin yazılı izni olmaksızın herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayımlanamaz, izinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. İnternet sitemizdeki bazı haberler, fotoğraflar vb. diğer materyaller hak sahiplerinin hukuki menfaatlerine zarar vermeyecek bir şekilde kaynağından alınmak suretiyle kaynağının belirtilmesine özellikle özen gösterilerek yayımlanmaktadır. Zaman zaman açık internet kaynaklarından alınan haber ve fotoğrafların alındıkları kaynağında hak sahibi belirtilmediğinden bu konuda internet sitemiz sorumlu değildir ancak telif haklarına her daim saygılıdır. Telif haklarına aykırılık durumu söz konusu olduğunda hak sahiplerinin e-posta ile başvuruda bulunmasının akabinde ilgili içerik yayından kaldırılacaktır. İnternet sitemiz kişilik haklarına, düzeltme ve cevap hakkına saygı duyar, mahkeme kararlarını da en kısa sürede uygular.
Copyright © 2018 Adalet.gen.tr - İmtiyaz Sahibi: Okan YILMAZ - www.okanyilmaz.com.tr