CTE Personel Daire Başkanı’ndan Denizli’ye ziyaret

15 Mart 2015 Pazar, 17:48

CTE Personel Daire Başkanı Turan Kuloğlu, Denizli Hasan Erbil Personel Eğitim Merkezininde infaz ve koruma memuru üniforması giyerek personelle bir araya geldi.

CTE Personel Daire Başkanı Turan Kuloğlu, Denizli Hasan Erbil Personel Eğitim Merkezini ziyaret etti.

2 günlük ziyaret için Denizli’ye gelen Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifleri Genel Müdürlüğü Personel Daire Başkanı Turan Kuloğlu’nun ziyaret programı sırasında özel ve hareketli anlar yaşandı.

Programına Perşembe sabahı infaz ve koruma memuru üniforması giyerek başlayan Personel Daire Başkanı Turan Kuloğlu; Denizli Cumhuriyet Başsavcı Vekili Niyazi Yar, Eğitim Merkezi Başkanı Ali Orhan, öğretim görevlileri ve Değerler Eğitimi’ne katılan 2. müdürlerle beraber sabah kahvaltısı yaptı.

Gün içinde Değerler Eğitimi’ne katılan kursiyerleri dersliklerinde ziyaret eden ve eğitime katılan 2. müdürlerle bizzat tanışan Kuloğlu, ceza infaz kurumlarında yaşanan sıkıntılar, yönetim ve işleyiş sorunları ile çözüm önerilerini dinledi.

Buluşmada ayrıca Değerler Eğitimi’nin ceza infaz kurumlarındaki uygulanma süreci değerlendirildi.

Günün sonunda ise Personel Daire Başkanı Turan Kuloğlu, Eğitim Merkezi Başkanı Ali Orhan, öğretim görevlileri ve Değerler Eğitimi kursiyerleri; Pamukkale-Karahayıt‘da yapılan termal havuz etkinliği ve akşam yemeği programına katıldı.

Personel Daire Başkanı Turan K Kuloğlu, Cuma günü Denizli Hasan Erbil Personel Eğitim Merkezinde İnfaz ve Koruma Memuru Yetiştirme Eğitimi ile UYAP Kullanıcı Eğitimi’ne devam eden infaz ve koruma memurları ile buluştu.

Konferans salonunda yapılan buluşmaya da infaz ve koruma memuru üniformasıyla gelen Personel Daire Başkanı Kuloğlu, teşkilata yönelik önemli mesajlar verdi.

Personel Daire Başkanı Kuloğlu, yaptığı konuşmada ‘Karşınıza infaz ve koruma memuru üniformasıyla çıkmanın onurunu ve gururunu yaşıyorum. Ceza infaz kurumlarında yönetim ve uygulama alanında görev yapan ve sayıları 40 bini aşan personelin daire başkanlığını yapmaktayım.

Ceza infaz kurumlarımızda 165 bin hükümlü ve tutuklu bulunmakta; mevcut personel sayısıyla var olan süreci işletmenin ne derece zor olduğunun farkındayım.’ diyen Kuloğlu, var olan personel sıkıntısıyla ilgili olarak Maliye Bakanlığı ile temaslarda bulunulduğunu, 2015 yılı içinde Adalet Bakanlığı’na alımı yapılacak memurların çoğunun ceza infaz kurumlarına alınacağını söyledi.

Personel Daire Başkanı Turan Kuloğlu, personel atama ve nakil işlemleri ile ilgili olarak bazı standartların oluşturulması gerektiğini; bu amaçla çalışılan süre ve görev yerleri hususunda puanlama sistemi getirmeyi ve atama-nakil taleplerini bu veriler ışığında değerlendirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Ayrıca ceza infaz kurumlarında çalışan personel için norm kadro uygulamasının temelinin atıldığı, çalışmaların devam ettiği ve bu konuda personele anketlerle ulaşarak görüşlerinin alınacağı müjdesini verdi.

Kuloğlu, ‘Personelin ceza infaz kurumuna girerken kendisini mutlu hissetmesi ve işini severek yapmasını önemsiyorum. Siz bizim için değerlisiniz, bunun için Genel Müdürlük olarak elimizden gelen her şeyi yapmaya çabalıyoruz ve yapacağız.’ dedi.

Personelin soru, sorun ve önerileri ile ilgili olarak kendilerine her zaman ulaşabileceklerini söyleyen Kuloğlu, daha sonra infaz ve koruma memurlarının sorularını tek tek cevaplandırdı.

Ayrıca Kuloğlu,sosyal paylaşım sitesinden yaptığı yorumda; Denizli Eğitim Merkezi, Denizli Kapalı, Denizli Açık, Bozkurt Kadın Açık, Sarayköy Açık, Alaşehir Kapalı Kula kapalı, Salihli kapalı Ceza İnfaz kurumlarını ziyaretlerimizde ikinci Müdür Arkadaşlarımızla bir araya geldik ve İnfaz Ve Koruma memuru arkadaşlarımızın şanla, şerefle ve gururla taşıdıkları üniformayı biz de şerefle ve gururla giydik. Dedi

Cuma günü öğleden sonra Denizli Bozkurt Kadın Açık Ceza İnfaz Kurumu, Denizli D Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu ile Sarayköy Açık Ceza İnfaz Kurumunu ziyaret eden ve ceza infaz kurumu personeliyle buluşan Turan Kuloğlu, günün sonunda Hasan Erbil Eğitim Merkezi Başkanı Ali Orhan ve öğretim görevlileri tarafından uğurlandı.

Kaynak: Duyarlı Kapı

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *

Copyright 2018 - adalet.gen.tr’nin tüm hakları saklıdır. Kod, haber, fotoğraf, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları adalet.gen.tr’ye aittir. adalet.gen.tr sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, fotoğraflar, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 sayılı yasa ile korunmaktadır. Bunlar adalet.gen.tr’nin yazılı izni olmaksızın herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayımlanamaz, izinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. İnternet sitemizdeki bazı haberler, fotoğraflar vb. diğer materyaller hak sahiplerinin hukuki menfaatlerine zarar vermeyecek bir şekilde kaynağından alınmak suretiyle kaynağının belirtilmesine özellikle özen gösterilerek yayımlanmaktadır. Zaman zaman açık internet kaynaklarından alınan haber ve fotoğrafların alındıkları kaynağında hak sahibi belirtilmediğinden bu konuda internet sitemiz sorumlu değildir ancak telif haklarına her daim saygılıdır. Telif haklarına aykırılık durumu söz konusu olduğunda hak sahiplerinin e-posta ile başvuruda bulunmasının akabinde ilgili içerik yayından kaldırılacaktır. İnternet sitemiz kişilik haklarına, düzeltme ve cevap hakkına saygı duyar, mahkeme kararlarını da en kısa sürede uygular.
Copyright © 2018 Adalet.gen.tr - İmtiyaz Sahibi: Okan YILMAZ - www.okanyilmaz.com.tr