CTE Personel Reform Çalıştayı Ankara’da yapıldı

12 Kasım 2015 Perşembe, 19:30

Ceza İnfaz Kurumlarında birimlerde ve vardiyada çalışan personelden istenilen hizmeti, eksiksiz, zamanında, beklenen kalitede yerine getirebilmeleri için doğru sayı ve özellikteki personel ihtiyacını belirleyebilmek amacıyla Ceza Tevkifevleri Genel Müdürlüğü ve Personel Daire Başkanlığı’nın yürüttüğü Norm Kadro Çalıştayları Ankara Eğitim Merkezi’nde düzenlendi.

Çalıştaylar öncelikle 19 Ceza İnfaz Kurumu ve 4 Denetimli Serbestlik Müdürlüğü pilot kurumlar olarak belirlenmiş olup, bu kurumlarda çalışan her meslek grubundan 65 personelin katılımıyla gerçekleştirildi.

Çalıştaya, Genel Müdür Yardımcısı Yılmaz Çiftçi, Personel Daire Başkanı Fatih Güngör, Tetkik Hakimleri Hüseyin Aslan, Ülkü Güneş Yüzügüllü ve Yusuf Altay katıldı.

Genel Müdür Yardımcısı Yılmaz Çiftçi, “Personel rejimi ve çalışma sisteminde köklü değişiklikleri içeren projeler üzerinde çalışmaktayız. Genel Müdürlüğümüz sistemin temel unsurları olan, görüş ve önerileri en önemli unsur olarak görmektedir. Profesyonel personel sistemimizi, sağlam temeller üzerine inşa etmek adına sağlıklı gelişim noktasında hassasiyetle durduğumuzu ve bilimsel gerçekler ışığında ilerlemenin düşüncelerimizin ana dayanağı olduğunu belirtmek isteriz. Gelişerek değişimi, personel katkısını istişare kültürünü, saha çalışmalarını ve katılımcı çalışmayı esas alan Genel Müdürlüğümüzün, bu yönde çalışmaları devam edecektir.” dedi.

Çalıştaylarda otomatik tayin sistemi, unvana göre personel alımı,personel destek merkezi, II. Müdürlük makamının etkinleştirilmesi ve İnfaz ve Koruma Baş Memurlarına yönelik rotasyon konuları hakkında çalışmalar yapılarak rapor haline getirildi.

Kaynak: Duyarlikapi.com

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *

Copyright 2018 - adalet.gen.tr’nin tüm hakları saklıdır. Kod, haber, fotoğraf, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları adalet.gen.tr’ye aittir. adalet.gen.tr sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, fotoğraflar, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 sayılı yasa ile korunmaktadır. Bunlar adalet.gen.tr’nin yazılı izni olmaksızın herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayımlanamaz, izinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. İnternet sitemizdeki bazı haberler, fotoğraflar vb. diğer materyaller hak sahiplerinin hukuki menfaatlerine zarar vermeyecek bir şekilde kaynağından alınmak suretiyle kaynağının belirtilmesine özellikle özen gösterilerek yayımlanmaktadır. Zaman zaman açık internet kaynaklarından alınan haber ve fotoğrafların alındıkları kaynağında hak sahibi belirtilmediğinden bu konuda internet sitemiz sorumlu değildir ancak telif haklarına her daim saygılıdır. Telif haklarına aykırılık durumu söz konusu olduğunda hak sahiplerinin e-posta ile başvuruda bulunmasının akabinde ilgili içerik yayından kaldırılacaktır. İnternet sitemiz kişilik haklarına, düzeltme ve cevap hakkına saygı duyar, mahkeme kararlarını da en kısa sürede uygular.
Copyright © 2018 Adalet.gen.tr - İmtiyaz Sahibi: Okan YILMAZ - www.okanyilmaz.com.tr