CTE personelinin naklen atama esasları açıklandı

08 Nisan 2014 Salı, 17:48
CTE personelinin naklen atama esasları açıklandı

Ceza infaz kurumları ile denetimli serbestlik müdürlüklerinde görevli olan ve ataması Bakanlık tarafından yapılan personelin kurumlara dengeli dağılımının temin edilmesi ve atanma taleplerinin değerlendirilmesi amacıyla 2014 yılı naklen atama esasları açıklandı.

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü’nün konuyla ilgili açıklaması şu şekilde :

T.C.
ADALET BAKANLIĞI
Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü

Sayı : 34131527-903.02/1216/58209 04/04/2014
Konu : Naklen atama esasları

……………………………CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA

Ceza infaz kurumları ile denetimli serbestlik müdürlüklerinde görevli ataması Bakanlık tarafından yapılan personelin kurumlara dengeli dağılımının temin edilmesi ve atanma taleplerinin değerlendirilmesi amacıyla 2014 yılı yaz kararnamesi çalışması yapılacaktır.
Naklen atanma talebinde bulunacak olan personelin, tercih sınırlaması olmaksızın Ek-1 Formu doldurup varsa mazeretlerini açıkça izah etmeleri ve Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliği’nin 25, 26 ve 28’inci maddelerinde belirtilen belgeleri forma ekleyerek 07-16 Nisan 2014 tarihleri arasında Cumhuriyet Başsavcılıkları aracılığıyla Genel Müdürlüğe göndermeleri gerekmektedir.

2014 YILI YAZ KARARNAMESİNDE UYGULANACAK PRENSİPLER

1) a) 01 Ağustos 2014 tarihi itibariyle görev yaptığı yerde 2 yıllık hizmet süresini doldurmuş olmak (askerlikte, açıkta veya aylıksız izinde geçirilen süreler ile hastalık raporlarının 3 aydan fazlası hesaba katılmayacaktır.)
b) Son görev yerindeki eylemi ile ilgili olarak son iki yıl içerisinde uyarma ve kınama dışında herhangi bir disiplin cezası almamış olmak,
Şartlarını birlikte taşıyanlar atanma talebinde bulunabileceklerdir.
2) Bulunduğu yerde 01 Ağustos 2014 tarihi itibariyle iki yıllık görev süresini dolduranlar ihtiyaç durumuna göre başka yere re’sen atanabileceklerdir,
3) Bölge esasına göre çalışan ceza infaz kurumu birinci ve ikinci müdürleri ile denetimli serbestlik müdür ve müdür yardımcılarından 31 Aralık 2014 tarihi itibariyle bulunduğu yerde 5 yıllık görev süresini tamamlayacak olanlar kararname kaspamında olup, bu durumda olanlar naklen atanma talebinde bulunabilecekleri gibi, talepte bulunmayanların da atamaları re’sen yapılabilecektir.
Bilgi edinilmesini, keyfiyetin merkez ve mülhakat ceza infaz kurumları ile denetimli serbestlik müdürlüklerinde görevli Bakanlık atamalı personele tebliğini rica ederim.

Enis Yavuz YILDIRIM
Hâkim
Bakan a.
Genel Müdür V.

Ek-1 Formu (1 sayfa).

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *

Copyright 2018 - adalet.gen.tr’nin tüm hakları saklıdır. Kod, haber, fotoğraf, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları adalet.gen.tr’ye aittir. adalet.gen.tr sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, fotoğraflar, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 sayılı yasa ile korunmaktadır. Bunlar adalet.gen.tr’nin yazılı izni olmaksızın herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayımlanamaz, izinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. İnternet sitemizdeki bazı haberler, fotoğraflar vb. diğer materyaller hak sahiplerinin hukuki menfaatlerine zarar vermeyecek bir şekilde kaynağından alınmak suretiyle kaynağının belirtilmesine özellikle özen gösterilerek yayımlanmaktadır. Zaman zaman açık internet kaynaklarından alınan haber ve fotoğrafların alındıkları kaynağında hak sahibi belirtilmediğinden bu konuda internet sitemiz sorumlu değildir ancak telif haklarına her daim saygılıdır. Telif haklarına aykırılık durumu söz konusu olduğunda hak sahiplerinin e-posta ile başvuruda bulunmasının akabinde ilgili içerik yayından kaldırılacaktır. İnternet sitemiz kişilik haklarına, düzeltme ve cevap hakkına saygı duyar, mahkeme kararlarını da en kısa sürede uygular.
Copyright © 2018 Adalet.gen.tr - İmtiyaz Sahibi: Okan YILMAZ - www.okanyilmaz.com.tr