Denizli Adalet Sarayı, hükümlüler tarafından üretilen led ışıklarla renklendi

15 Temmuz 2016 Cuma, 14:59

Denizli Adalet Sarayı’nı, İskenderun M Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu’ndaki hükümlüler tarafından üretilen led ışıklar renklendirdi. İşin montajını da mahkumlar yaparken, Adalet Sarayı üç cephesine monte edilen 135 led ışıkla aydınlandı.

Kamu kurum ve kuruluşlarının binalarına görsellik kazandırılması ve enerji tasarrufu yapılması için led ışıklarla yapılan wallwasher uygulaması, Adalet Mahallesi’nde bulunan Denizli Adalet Sarayı’nda da hayata geçirildi. İskenderun M Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu’nda bulunan hükümlüler tarafından cezaevi atölyesinde üretilen ve yine hükümlüler tarafından montajı gerçekleştirilen led lambalar, adliye hizmet binasının aydınlatması yapıldı. Denizli Adalet Sarayı’nın üç cephesine 135 led ışık hükümlüler tarafından monte edildi.

Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper, yapılan uygulamanın Denizli Adalet Sarayı’nın aydınlatma için harcadığı elektrik miktarında yüzde 80 oranında tasarruf sağlayacağını, led ışıkları hükümlülerin üretmesi ve montajını yapmasının ise öne çıkan özelliği olduğunu belirtti.

Kaynak: Doğan Haber Ajansı

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *

Copyright 2018 - adalet.gen.tr’nin tüm hakları saklıdır. Kod, haber, fotoğraf, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları adalet.gen.tr’ye aittir. adalet.gen.tr sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, fotoğraflar, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 sayılı yasa ile korunmaktadır. Bunlar adalet.gen.tr’nin yazılı izni olmaksızın herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayımlanamaz, izinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. İnternet sitemizdeki bazı haberler, fotoğraflar vb. diğer materyaller hak sahiplerinin hukuki menfaatlerine zarar vermeyecek bir şekilde kaynağından alınmak suretiyle kaynağının belirtilmesine özellikle özen gösterilerek yayımlanmaktadır. Zaman zaman açık internet kaynaklarından alınan haber ve fotoğrafların alındıkları kaynağında hak sahibi belirtilmediğinden bu konuda internet sitemiz sorumlu değildir ancak telif haklarına her daim saygılıdır. Telif haklarına aykırılık durumu söz konusu olduğunda hak sahiplerinin e-posta ile başvuruda bulunmasının akabinde ilgili içerik yayından kaldırılacaktır. İnternet sitemiz kişilik haklarına, düzeltme ve cevap hakkına saygı duyar, mahkeme kararlarını da en kısa sürede uygular.
Copyright © 2018 Adalet.gen.tr - İmtiyaz Sahibi: Okan YILMAZ - www.okanyilmaz.com.tr