HSK üyesi Köseoğlu’ndan adalet personeli alımı müjdesi

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) üyesi Prof. Dr. Ali Cengiz Köseoğlu, adalet personeli alımının devam edeceğini ve alımlarda özellikle adalet meslek yüksekokulu mezunlarına öncelik tanınacağının müjdesini verdi.

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) üyesi ve aynı zamanda Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Cengiz Köseoğlu, Balıkesir’in Bandırma ilçesinde bulunan Onyedi Eylül Üniversitesi Adalet Meslek Yüksekokulu’nun açılışı dolayısıyla yaptığı konuşmada, adalet personeli alımının devam edeceğini ve alımlarda özellikle adalet meslek yüksekokulu mezunlarına öncelik tanınacağının müjdesini verdi.

HSK üyesi Ali Cengiz Köseoğlu yaptığı konuşmada; Hakimler ve Savcılar Kurulu üyeliğinden ötürü çeşitli adliyelere gittiğini ve yaptığı görüşmelerde adliyelerde yardımcı personel ihtiyacının ciddi olarak belirtildiğini ifade etti. Köseoğlu konuşmasında, bu sene yardımcı personel ihtiyacının 5 bin 200 kadarının karşılanacağını, önümüzdeki yıllarda da bu alımın devam edeceğini belirterek, nitelikli adalet hizmeti verilebilmesi için öncelikli olarak nitelikli personel ihtiyacının karşılanması gerektiğini belirtti.

Konuşmasının devamında Köseoğlu, adalet meslek yüksekokulları ve mezunlarının nitelik anlamında öne çıktığını ve şu an Adalet Bakanlığında 2 bin 369 adalet meslek yüksekokulu mezunu çalışan bulunduğunu belirterek bu sayının yetersiz olduğunu ve bunu arttırmaları gerektiğini vurguladı.

Kaynak: Habertürk

Ali Cengiz KÖSEOĞLU kimdir ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *