HSK üyesi Köseoğlu’ndan adalet personeli alımı müjdesi

01 Ekim 2018 Pazartesi, 21:08

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) üyesi Prof. Dr. Ali Cengiz Köseoğlu, adalet personeli alımının devam edeceğini ve alımlarda özellikle adalet meslek yüksekokulu mezunlarına öncelik tanınacağının müjdesini verdi.

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) üyesi ve aynı zamanda Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Cengiz Köseoğlu, Balıkesir’in Bandırma ilçesinde bulunan Onyedi Eylül Üniversitesi Adalet Meslek Yüksekokulu’nun açılışı dolayısıyla yaptığı konuşmada, adalet personeli alımının devam edeceğini ve alımlarda özellikle adalet meslek yüksekokulu mezunlarına öncelik tanınacağının müjdesini verdi.

HSK üyesi Ali Cengiz Köseoğlu yaptığı konuşmada; Hakimler ve Savcılar Kurulu üyeliğinden ötürü çeşitli adliyelere gittiğini ve yaptığı görüşmelerde adliyelerde yardımcı personel ihtiyacının ciddi olarak belirtildiğini ifade etti. Köseoğlu konuşmasında, bu sene yardımcı personel ihtiyacının 5 bin 200 kadarının karşılanacağını, önümüzdeki yıllarda da bu alımın devam edeceğini belirterek, nitelikli adalet hizmeti verilebilmesi için öncelikli olarak nitelikli personel ihtiyacının karşılanması gerektiğini belirtti.

Konuşmasının devamında Köseoğlu, adalet meslek yüksekokulları ve mezunlarının nitelik anlamında öne çıktığını ve şu an Adalet Bakanlığında 2 bin 369 adalet meslek yüksekokulu mezunu çalışan bulunduğunu belirterek bu sayının yetersiz olduğunu ve bunu arttırmaları gerektiğini vurguladı.

Kaynak: Habertürk

Ali Cengiz KÖSEOĞLU kimdir ?

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *

Copyright 2018 - adalet.gen.tr’nin tüm hakları saklıdır. Kod, haber, fotoğraf, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları adalet.gen.tr’ye aittir. adalet.gen.tr sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, fotoğraflar, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 sayılı yasa ile korunmaktadır. Bunlar adalet.gen.tr’nin yazılı izni olmaksızın herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayımlanamaz, izinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. İnternet sitemizdeki bazı haberler, fotoğraflar vb. diğer materyaller hak sahiplerinin hukuki menfaatlerine zarar vermeyecek bir şekilde kaynağından alınmak suretiyle kaynağının belirtilmesine özellikle özen gösterilerek yayımlanmaktadır. Zaman zaman açık internet kaynaklarından alınan haber ve fotoğrafların alındıkları kaynağında hak sahibi belirtilmediğinden bu konuda internet sitemiz sorumlu değildir ancak telif haklarına her daim saygılıdır. Telif haklarına aykırılık durumu söz konusu olduğunda hak sahiplerinin e-posta ile başvuruda bulunmasının akabinde ilgili içerik yayından kaldırılacaktır. İnternet sitemiz kişilik haklarına, düzeltme ve cevap hakkına saygı duyar, mahkeme kararlarını da en kısa sürede uygular.
Copyright © 2018 Adalet.gen.tr - İmtiyaz Sahibi: Okan YILMAZ - www.okanyilmaz.com.tr