İşyurtları Kurumu Daire Başkanlığı’ndan e-fatura atağı !

10 Ekim 2018 Çarşamba, 18:08

İşyurtları Kurumu Daire Başkanlığı, Yönetim Bilgi Sisteminde e-fatura sistemine geçiş yaptı.

Bundan sonra işyurdu müdürlükleri tarafından yürütülen ticari faaliyetlerin faturalandırılmasının e-fatura yöntemiyle yapılacağı belirtildi.

İşyurdu müdürlükleri arasında veri akışının hızlı ve güvenli bir şekilde sağlanması, zaman ve işgücü israfının önüne geçilmesi, basılı fatura ile kargo veya posta masraflarının azamiye indirilmesi, tedarikçilerden alınacak mallarda e-fatura kullanan mükelleflerden gelecek faturaların hızlı kaydının sağlanması nedeniyle işyurdu müdürlüklerinin e-fatura sistemine geçmesine karar verilmesinin ardından yapılan çalışmalar sonunda 05.10.2018 tarihi itibarıyle e-fatura uygulamasına başlandığı ifade edilerek bu uygulamayla fatura işlemlerinde % 40 iş gücü ve zamandan; en az 500.000 TL (beşyüzbin) gider kalemlerinden tasarruf sağlanacağı açıklandı.

Kaynak: İşyurtları Kurumu Daire Başkanlığı

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *

Copyright 2018 - adalet.gen.tr’nin tüm hakları saklıdır. Kod, haber, fotoğraf, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları adalet.gen.tr’ye aittir. adalet.gen.tr sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, fotoğraflar, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 sayılı yasa ile korunmaktadır. Bunlar adalet.gen.tr’nin yazılı izni olmaksızın herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayımlanamaz, izinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. İnternet sitemizdeki bazı haberler, fotoğraflar vb. diğer materyaller hak sahiplerinin hukuki menfaatlerine zarar vermeyecek bir şekilde kaynağından alınmak suretiyle kaynağının belirtilmesine özellikle özen gösterilerek yayımlanmaktadır. Zaman zaman açık internet kaynaklarından alınan haber ve fotoğrafların alındıkları kaynağında hak sahibi belirtilmediğinden bu konuda internet sitemiz sorumlu değildir ancak telif haklarına her daim saygılıdır. Telif haklarına aykırılık durumu söz konusu olduğunda hak sahiplerinin e-posta ile başvuruda bulunmasının akabinde ilgili içerik yayından kaldırılacaktır. İnternet sitemiz kişilik haklarına, düzeltme ve cevap hakkına saygı duyar, mahkeme kararlarını da en kısa sürede uygular.
Copyright © 2018 Adalet.gen.tr - İmtiyaz Sahibi: Okan YILMAZ - www.okanyilmaz.com.tr