İzmir İşyurtları Ürün ve El Sanatları Fuarı Açıldı

12 Kasım 2015 Perşembe, 19:45

Adalet Bakanlığı tarafından düzenlenen İzmir İşyurtları Ürün ve El Sanatları Fuarı 11 Kasım 2015 Çarşamba günü İzmir Gündoğdu Meydanı’nda açıldı.

Açılışa, İzmir Valisi Mustafa TOPRAK, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz YILDIRIM, İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa DOĞRU, daire başkanları, ceza infaz kurumlarında ve denetimli serbestlik müdürlüklerinde görevli müdürler ve personel ile çok sayıda davetli katıldı.

Genel Müdürü Enis Yavuz YILDIRIM yaptığı açılış konuşmasında; infazın temel amacının, hükümlü ve tutukluyu belli bir yerde tutma anlayışının çok ötesinde olduğunu, hükümlü ve tutukluyu topluma tekrar kazandırmayı hedeflediklerini, bu kapsamda ceza infaz sisteminin insan odaklı, ceza infaz kurumlarından salıverilecek bireyleri toplum içerisinde yaşamaya hazırlamayı hedefleyen, bu bireyleri yeniden suça yönelmesini önlemek için her türlü eğitim ve psiko-sosyal destek veren sistem olduğunu, bu hedefi gerçekleştirmek üzere gerek Milli Eğitim Bakanlığı, gerekse üniversitelerle yapılan işbirlikleri sonucunda okuma-yazma eğitiminden lisans ve lisans üstüne kadar her kademede eğitim imkanı sağlandığını belirtti. Ayrıca ceza infaz kurumlarında geçen yıl ilköğretim, ortaöğretim çalışmalarının dışında iki yıllık yüksek öğrenime 900, dört yıllık yüksek öğrenime 233 hükümlünün devam ettiğini, 45 hükümlünün yüksek lisans, 4 hükümlünün de doktora çalışmalarına katıldığını, bu anlamda ceza infaz kurumlarının okul işlevi gördüğünü, geçen yıl ceza ve infaz kurumlarında 68 bin 374 hükümlü ve tutuklunun mesleki eğitim çalışmalarına katıldığını söyledi. Genel Müdür Yıldırım konuşmasında bu rakamın, 68 bin 374 hükümlü ve tutuklunun sosyal hayata bir meslek sahibi olarak hazırlandıklarını ifade eden bir rakam olduğunu vurguladı.

11-18 Kasım tarihleri arasında ziyaret edilebilecek fuara, 73 farklı ceza infaz kurumunda bulunan hükümlü ve tutuklular tarafından üretilen ürünlerin sergileneceği belirtildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *

Copyright 2018 - adalet.gen.tr’nin tüm hakları saklıdır. Kod, haber, fotoğraf, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları adalet.gen.tr’ye aittir. adalet.gen.tr sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, fotoğraflar, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 sayılı yasa ile korunmaktadır. Bunlar adalet.gen.tr’nin yazılı izni olmaksızın herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayımlanamaz, izinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. İnternet sitemizdeki bazı haberler, fotoğraflar vb. diğer materyaller hak sahiplerinin hukuki menfaatlerine zarar vermeyecek bir şekilde kaynağından alınmak suretiyle kaynağının belirtilmesine özellikle özen gösterilerek yayımlanmaktadır. Zaman zaman açık internet kaynaklarından alınan haber ve fotoğrafların alındıkları kaynağında hak sahibi belirtilmediğinden bu konuda internet sitemiz sorumlu değildir ancak telif haklarına her daim saygılıdır. Telif haklarına aykırılık durumu söz konusu olduğunda hak sahiplerinin e-posta ile başvuruda bulunmasının akabinde ilgili içerik yayından kaldırılacaktır. İnternet sitemiz kişilik haklarına, düzeltme ve cevap hakkına saygı duyar, mahkeme kararlarını da en kısa sürede uygular.
Copyright © 2018 Adalet.gen.tr - İmtiyaz Sahibi: Okan YILMAZ - www.okanyilmaz.com.tr