Kuzey Makedonya Anayasa Mahkemesine Türk Başkan !

30 Ekim 2019 Çarşamba, 22:38

Kuzey Makedonya Cumhuriyeti Anayasa Mahkemesi Başkanlığına soydaşımız Salih Murat seçildi.

Kuzey Makedonya Cumhuriyeti Anayasa Mahkemesinin internet sitesinden yayımlanan açıklamada, Anayasa Mahkemesi Başkanlığına Salih Murat‘ın seçildiği ifade edilerek, başkanlık görevine 1 Kasım 2019 tarihinde başlayacağı ifade edildi.

SALİH MURAT KİMDİR ?

Salih Murat, Gostivar şehrine bağlı Vrapçişte’de doğdu. Türk vatandaşıdır. 1991 yılında Belgrad Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu.

2012 yılındandan beri Kuzey Makedonya Cumhuriyeti Anayasa Mahkemesi üyesi olarak görev yapan Salih Murat, 30 Kasım’da Anayasa Mahkemesi Başkanlığına seçildi.

Salih Murat, evli ve 4 çocuk babasıdır.

——————————————————————————————————-

Haber kaynağı: http://ustavensud.mk/?p=18296

Biyografi kaynağı: http://ustavensud.mk/?attorney=en-sali-murati&lang=en

Fotoğraf kaynağı: http://timebalkan.com

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *

Copyright 2018 - adalet.gen.tr’nin tüm hakları saklıdır. Kod, haber, fotoğraf, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları adalet.gen.tr’ye aittir. adalet.gen.tr sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, fotoğraflar, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 sayılı yasa ile korunmaktadır. Bunlar adalet.gen.tr’nin yazılı izni olmaksızın herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayımlanamaz, izinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. İnternet sitemizdeki bazı haberler, fotoğraflar vb. diğer materyaller hak sahiplerinin hukuki menfaatlerine zarar vermeyecek bir şekilde kaynağından alınmak suretiyle kaynağının belirtilmesine özellikle özen gösterilerek yayımlanmaktadır. Zaman zaman açık internet kaynaklarından alınan haber ve fotoğrafların alındıkları kaynağında hak sahibi belirtilmediğinden bu konuda internet sitemiz sorumlu değildir ancak telif haklarına her daim saygılıdır. Telif haklarına aykırılık durumu söz konusu olduğunda hak sahiplerinin e-posta ile başvuruda bulunmasının akabinde ilgili içerik yayından kaldırılacaktır. İnternet sitemiz kişilik haklarına, düzeltme ve cevap hakkına saygı duyar, mahkeme kararlarını da en kısa sürede uygular.
Copyright © 2018 Adalet.gen.tr - İmtiyaz Sahibi: Okan YILMAZ - www.okanyilmaz.com.tr