Medya İletişim Bürosu Personeli eğitimleri devam ediyor

04 Aralık 2016 Pazar, 00:33

Adalet Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı koordinasyonunda adliyelerde kurulan Medya İletişim Bürosu personeline yönelik eğitimler devam ediyor.

Adalet Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığının koordinasyonunda yürütülen, Türkiye Adalet Akademisi ile Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulunun proje ortağı olduğu ve Avrupa Birliğinin finansmanıyla hayata geçirilen projeyle tüm adliyelerde kurulan Medya İletişim Bürolarında görev yapan personele alanında uzman kişiler tarafından gruplar halinde eğitim verildiği öğrenildi.

Adalet Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı  ile Türkiye Radyo Televizyon Kurumu  (TRT) ve Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi işbirliği içerisinde düzenlenen eğitim kapsamında geçtiğimiz hafta 5. medya iletişim personeli grubuna yönelik olarak “Kişisel İletişim Becerileri, Medya ve Toplum, Kriz İletişimi ve Medya, Yargı Muhabirliği Nedir, Yargı Muhabiri Kimdir?” başlıkları altında dersler verildi. TRT’den Mümtaz Dizdarlar’ın da ders verdiği eğitimlerin bitişinde katılımcılara Adalet Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkan Yardımcısı Tahir Hırslı ve Tetkik Hakimi Gülşen Gümüşsoy tarafından katılım sertifikası takdim edildi. Ayrıca, eğitim sonunda katılımcılara TRT Müzesi ve stüdyolarında inceleme yapma imkanı sunuldu.

Medya İletişim Büroları ile basın meslek ilkelerine uygun olarak kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi, yanlış, eksik ve çarpıtma haberlerin önüne geçilmesi, medya mensuplarının yargı organları ile olan iletişiminin güçlendirilmesi ve yargıya olan güveninin arttırılmasının amaçlandığı ayrıca, Anayasa, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi, Ceza Muhakemesi Kanunu hükümleri ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi içtihatlarıyla tanınıp korunan, adil yargılanma hakkı kapsamında yer alan masumiyet karinesi ile lekelenmeme hakkı, Hâkim ve Cumhuriyet Savcısının tarafsızlığı ile mahkemelerin bağımsızlığı ilkeleri yanında ilgililerin kişilik hakları ve soruşturmanın gizliliği prensibi göz önünde bulundurularak kamuoyuna bilgi aktarılmasının hedeflendiği öğrenildi.

// ÖZEL HABER // Okan Yılmaz //

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *

Copyright 2018 - adalet.gen.tr’nin tüm hakları saklıdır. Kod, haber, fotoğraf, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları adalet.gen.tr’ye aittir. adalet.gen.tr sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, fotoğraflar, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 sayılı yasa ile korunmaktadır. Bunlar adalet.gen.tr’nin yazılı izni olmaksızın herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayımlanamaz, izinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. İnternet sitemizdeki bazı haberler, fotoğraflar vb. diğer materyaller hak sahiplerinin hukuki menfaatlerine zarar vermeyecek bir şekilde kaynağından alınmak suretiyle kaynağının belirtilmesine özellikle özen gösterilerek yayımlanmaktadır. Zaman zaman açık internet kaynaklarından alınan haber ve fotoğrafların alındıkları kaynağında hak sahibi belirtilmediğinden bu konuda internet sitemiz sorumlu değildir ancak telif haklarına her daim saygılıdır. Telif haklarına aykırılık durumu söz konusu olduğunda hak sahiplerinin e-posta ile başvuruda bulunmasının akabinde ilgili içerik yayından kaldırılacaktır. İnternet sitemiz kişilik haklarına, düzeltme ve cevap hakkına saygı duyar, mahkeme kararlarını da en kısa sürede uygular.
Copyright © 2018 Adalet.gen.tr - İmtiyaz Sahibi: Okan YILMAZ - www.okanyilmaz.com.tr