Müsteşar Yardımcısı Selahaddin Menteş, Malatya Belediye Başkanı’nı ziyaret etti

19 Aralık 2015 Cumartesi, 11:56

Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde yapılan Uluslararası Madde Bağımlılığı Sempozyumuna katılmak üzere Malatya’ya gelen Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Selahaddin Menteş Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ı ziyaret ederek bir süre görüştü.

Menteş: Malatya’da uyuşturucu kullanımı yaygın değil

Adalet Bakanlığı olarak Malatya’da gerçekleştirilen Sempozyuma katkı sunmaya çalıştıklarını belirten Menteş,sempozyumun verimli olduğuna inandığını belirterek şunları söyledi: “Malatya’da uyuşturucu kullanımı yaygın değil. Bunda da Belediye’nin ve Sivil Toplum Kuruluşlarının çalışmalarının katkısı var. Ben çocukluğumda Malatya’da yaşadım. Mahalle kültürünü biliyorum. Halen o mahalle kültürünü devam ettiriyoruz. Malatya değerlerini kaybetmemiş durumda. Bunun farkındayız.Uyuşturucu ile mücadele topyekün bir mücadele gerektiriyor. Bu sempozyum uluslar arası bir sempozyum. Bunun verileri ülke geneli için kullanılacaktır. Böyle anlamlı bir program düzenledikleri için Başkanıma teşekkür ediyorum.”

Malatya büyümüş ve gelişmiş

Menteş, “Biz her geldiğimizde Malatya’yı daha büyümüş ve gelişmiş olarak görüyoruz. Bunda bürokratların ve Belediye’nin katkısı gerçekten büyük. Malatya’mız büyük şehir oldu. Ben tekrar Başkanıma çalışmalarından, hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. İnşallah başarılı çalışmalarına devam ederler” şeklinde konuştu.

Çakır: Hedefimiz kötü alışkanlıkları ortadan kaldırmak

Müsteşar Yardımcısı Selahaddin Menteş’e ziyaretinden dolayı teşekkür eden Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Bağımlılıkla Mücadele Sempozyumunun çok önemli olduğunu söyledi. Çakır, “Bu sempozyum, bağımlılığa dikkat çekmek ve aileleri uyarmanın yanı sıra sivil toplum kuruluşlarının soruna sahip çıkmasını sağlamak adına önemli bir program. Hedefimiz Malatya’da bu tür kötü alışkanlıkları tamamen ortadan kaldırabilmek. Gençlerimizi uyararak, öncesinde eğitebilmek ve kötü alışkanlıklara, bağımlılıklara karşı bilinçli yetişmelerini sağlamaktır. Bu tür yapı içerisine düşünleri de kurtarmak, sağlığına kavuşturmaktır.
Biz yerel yönetimler olarak Malatya’nın sosyalleşmesi ve gençlerimizin toplum için daha faydalı bir birey olmaları adına birçok etkinlik düzenliyoruz. Eğitim merkezlerinde sosyal ve kültürel olarak çocuklarımızın eğitimlerine yönelik çalışmalar yapıyoruz” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır günün anısına Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Selahaddin Menteş’e kayısı kristali ile kuru kayısı hediye etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *

Copyright 2018 - adalet.gen.tr’nin tüm hakları saklıdır. Kod, haber, fotoğraf, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları adalet.gen.tr’ye aittir. adalet.gen.tr sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, fotoğraflar, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 sayılı yasa ile korunmaktadır. Bunlar adalet.gen.tr’nin yazılı izni olmaksızın herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayımlanamaz, izinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. İnternet sitemizdeki bazı haberler, fotoğraflar vb. diğer materyaller hak sahiplerinin hukuki menfaatlerine zarar vermeyecek bir şekilde kaynağından alınmak suretiyle kaynağının belirtilmesine özellikle özen gösterilerek yayımlanmaktadır. Zaman zaman açık internet kaynaklarından alınan haber ve fotoğrafların alındıkları kaynağında hak sahibi belirtilmediğinden bu konuda internet sitemiz sorumlu değildir ancak telif haklarına her daim saygılıdır. Telif haklarına aykırılık durumu söz konusu olduğunda hak sahiplerinin e-posta ile başvuruda bulunmasının akabinde ilgili içerik yayından kaldırılacaktır. İnternet sitemiz kişilik haklarına, düzeltme ve cevap hakkına saygı duyar, mahkeme kararlarını da en kısa sürede uygular.
Copyright © 2018 Adalet.gen.tr - İmtiyaz Sahibi: Okan YILMAZ - www.okanyilmaz.com.tr