Personel Genel Müdürü Muharrem Ürgüp, Türk Patent Enstitüsü Yönetim Kurulu Üyeliğine atandı

20 Mayıs 2016 Cuma, 10:21

Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürü Muharrem Ürgüp, Türk Patent Enstitüsü Yönetim Kurulu Üyeliğine atandı.

Genel Müdür Ürgüp’ün atamasına ilişkin karar bugün (20/05/2016) Resmi Gazete’de yayımlandı. Ürgüp’ün Adalet Bakanlığı’ndaki asli görevi olan Genel Müdürlüğe devam edeceği de öğrenildi.

MUHARREM ÜRGÜP KİMDİR ?

19.03.1969 tarihinde Gülşehir’de doğmuş; İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1990 yılında mezun olmuştur.
06.08.1991 tarihinde Nazilli Hâkim Adayı olarak mesleğe başlayarak, 29.11.1994 tarihinden itibaren sırasıyla Artvin, Gercüş ve Sivaslı Adliyelerinde Hâkimlik görevinde bulunmuştur.
14.04.2003 tarihinde Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü emrine tayin olarak, sırasıyla Tetkik Hâkimliği, Daire Başkanlığı, Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulunmuş; 11.03.2011 tarihinde Eğitim Dairesi Başkanı olarak atanmıştır. 30 Ekim 2012’de Personel Genel Müdürü olarak atanmış olup, halen bu görevine devam etmektedir.
“Adalet Bakanlığının Adli ve İdari Kapasitesinin Güçlendirilmesi Amacıyla Hâkimlerin Yabancı Dil Eğitimi Projesi” kapsamında 2008 – 2009 yılları arasında İngiltere’de ve 13.08.2012-20.10.2012 tarihleri arasında Amerika Birleşik Devletleri’nde yabancı dil eğitimi almıştır.
Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü tarafından düzenlenen Kamu Diplomasisi Eğitim Programı 44’üncü dönem mezunudur.
İyi derecede İngilizce bilmekte olan Muharrem Ürgüp, evli ve iki çocuk babasıdır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *

Copyright 2018 - adalet.gen.tr’nin tüm hakları saklıdır. Kod, haber, fotoğraf, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları adalet.gen.tr’ye aittir. adalet.gen.tr sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, fotoğraflar, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 sayılı yasa ile korunmaktadır. Bunlar adalet.gen.tr’nin yazılı izni olmaksızın herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayımlanamaz, izinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. İnternet sitemizdeki bazı haberler, fotoğraflar vb. diğer materyaller hak sahiplerinin hukuki menfaatlerine zarar vermeyecek bir şekilde kaynağından alınmak suretiyle kaynağının belirtilmesine özellikle özen gösterilerek yayımlanmaktadır. Zaman zaman açık internet kaynaklarından alınan haber ve fotoğrafların alındıkları kaynağında hak sahibi belirtilmediğinden bu konuda internet sitemiz sorumlu değildir ancak telif haklarına her daim saygılıdır. Telif haklarına aykırılık durumu söz konusu olduğunda hak sahiplerinin e-posta ile başvuruda bulunmasının akabinde ilgili içerik yayından kaldırılacaktır. İnternet sitemiz kişilik haklarına, düzeltme ve cevap hakkına saygı duyar, mahkeme kararlarını da en kısa sürede uygular.
Copyright © 2018 Adalet.gen.tr - İmtiyaz Sahibi: Okan YILMAZ - www.okanyilmaz.com.tr