Rize, Adalet Bakanlığı’nın ‘eğitim üssü’ oldu

Adalet Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanlığınca Rize’de açılan Rize Personel Eğitim Merkezi’nde Adalet Bakanlığı personeline yönelik olarak hizmetiçi eğitimler verilerek adalet personelinin verimliliğinin ve kurumsal kapasitesinin güçlendirilerek arttırılması hedefleniyor.

Rize Personel Eğitim Merkezi Başkanı Necati Kurçenli basın mensuplarıyla bir araya gelerek yaptığı açıklamada, geçen yıl Türkiye’nin dört bir yanından gelen bin 500’e yakın Adalet Bakanlığı personelini Adalet Bakanlığı Rize Personel Eğitim Merkezi’nde eğitime tabi tuttuklarını ifade ederek bu yıl ise 5 bine yakın Adalet Bakanlığı personeline Rize’de eğitim vermiş olacaklarını belirtti.

Amaçlarının Adalet Bakanlığı personelini çok daha donanımlı, becerikli ve nitelikli olmasını sağlamak olduğunu ifade eden Başkan Kurçenli, geçen yıl itibari ile başladıkları bu çalışmalarda her bir eğitim programında, nitelikli eğitimler verdiklerini ve bundan dolayı gurur duydukları açıklamasında bulundu.

Adalet Bakanlığı Rize Personel Eğitim Merkezi Başkanı Necati Kurçenli ve Başkan Yardımcısı Mustafa Özden, basın mensuplarıyla beraber derslere girerek kursiyerlerle de görüştü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *