Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz belgeseli TVNET’te

TVNET, teröristlerce şehit edilen Savcı Mehmet Selim Kiraz için hazırlanan özel bir belgeseli izleyicisi ile buluşturdu.

Yapımcılığını İsmail Halis’in, yönetmenliğini Esma Can’ın yaptığı “Şehit Savcı – Mehmet Selim Kiraz” belgeseli TVNET’te yayımlandı. 31 Mayıs 2015’te Çağlayan Adliyesi’ndeki odasında teröristler tarafından rehin alınarak şehit edilen Savcı Kiraz’ın hayatının, bütün yönleriyle ilk kez ekrana geldiği belgesel, uzun süre hafızalardan silinmeyecek. Gazeteci Cihat Arpacık’ın hazırlayıp sunduğu “Şehit Savcı” belgeselinde, şehit savcının babası Hakkı Kiraz, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu, İstanbul Sulh Ceza Hakimi Atilla Öztürk, İstanbul Ticaret Hakimi Fatih Kılınçaslan, İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili Önder Yaman, üniversite arkadaşı Yusuf Coşkun, yanında staj yaptığı Reşat Petek, İstanbul Ağır Ceza Hakimi Yusuf Doğan, Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcı Vekili Oğuzhan Atamtürk Uyar ve olay gününün tanığı olan gazeteciler Nazif Karaman, Enes Can ve Kemal Gümüş, Savcı Kiraz’ın hayatını ve olay gününü anlattılar. Belgeselin en önemli özelliği ise, çekimlerin bir bölümünün Mehmet Selim Kiraz’ın şehit edildiği odada gerçekleştirilmesi oldu.

Yorumlar (1)

  1. ey kocayürekli mekanın cennet olsun sana o kahpe kurşunları doğrultan zihniyet cehennemlik bir zihniyet sen rahat uyu şehidim çünkü sen ALLAHIN izniyle şehitsin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *