Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz belgeseli TVNET’te

01 Nisan 2016 Cuma, 18:31

TVNET, teröristlerce şehit edilen Savcı Mehmet Selim Kiraz için hazırlanan özel bir belgeseli izleyicisi ile buluşturdu.

Yapımcılığını İsmail Halis’in, yönetmenliğini Esma Can’ın yaptığı “Şehit Savcı – Mehmet Selim Kiraz” belgeseli TVNET’te yayımlandı. 31 Mayıs 2015’te Çağlayan Adliyesi’ndeki odasında teröristler tarafından rehin alınarak şehit edilen Savcı Kiraz’ın hayatının, bütün yönleriyle ilk kez ekrana geldiği belgesel, uzun süre hafızalardan silinmeyecek. Gazeteci Cihat Arpacık’ın hazırlayıp sunduğu “Şehit Savcı” belgeselinde, şehit savcının babası Hakkı Kiraz, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu, İstanbul Sulh Ceza Hakimi Atilla Öztürk, İstanbul Ticaret Hakimi Fatih Kılınçaslan, İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili Önder Yaman, üniversite arkadaşı Yusuf Coşkun, yanında staj yaptığı Reşat Petek, İstanbul Ağır Ceza Hakimi Yusuf Doğan, Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcı Vekili Oğuzhan Atamtürk Uyar ve olay gününün tanığı olan gazeteciler Nazif Karaman, Enes Can ve Kemal Gümüş, Savcı Kiraz’ın hayatını ve olay gününü anlattılar. Belgeselin en önemli özelliği ise, çekimlerin bir bölümünün Mehmet Selim Kiraz’ın şehit edildiği odada gerçekleştirilmesi oldu.

Yorum

  1. Yaşar

    30 Nisan 2016 at 01:16

    ey kocayürekli mekanın cennet olsun sana o kahpe kurşunları doğrultan zihniyet cehennemlik bir zihniyet sen rahat uyu şehidim çünkü sen ALLAHIN izniyle şehitsin

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *

Copyright 2018 - adalet.gen.tr’nin tüm hakları saklıdır. Kod, haber, fotoğraf, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları adalet.gen.tr’ye aittir. adalet.gen.tr sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, fotoğraflar, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 sayılı yasa ile korunmaktadır. Bunlar adalet.gen.tr’nin yazılı izni olmaksızın herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayımlanamaz, izinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. İnternet sitemizdeki bazı haberler, fotoğraflar vb. diğer materyaller hak sahiplerinin hukuki menfaatlerine zarar vermeyecek bir şekilde kaynağından alınmak suretiyle kaynağının belirtilmesine özellikle özen gösterilerek yayımlanmaktadır. Zaman zaman açık internet kaynaklarından alınan haber ve fotoğrafların alındıkları kaynağında hak sahibi belirtilmediğinden bu konuda internet sitemiz sorumlu değildir ancak telif haklarına her daim saygılıdır. Telif haklarına aykırılık durumu söz konusu olduğunda hak sahiplerinin e-posta ile başvuruda bulunmasının akabinde ilgili içerik yayından kaldırılacaktır. İnternet sitemiz kişilik haklarına, düzeltme ve cevap hakkına saygı duyar, mahkeme kararlarını da en kısa sürede uygular.
Copyright © 2018 Adalet.gen.tr - İmtiyaz Sahibi: Okan YILMAZ - www.okanyilmaz.com.tr