Sporda Şiddetin Önlenmesi ve Tahkim Çalıştayı düzenlenecek

Sporda Şiddetin Önlenmesi ve Tahkim Çalıştayı 3-4 Mayıs 2016 tarihlerinde düzenlenecek.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın organizasyonuyla, Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) katkılarıyla, Adalet Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı’nın iştirakiyle Sporda Şiddetin Önlenmesi ve Tahkim Çalıştayı 3-4 Mayıs 2016 tarihlerinde Sakarya ili Sapanca ilçesinde yer alan NG Güral Sapanca Oteli’nde düzenlenecek.

3 Mayıs günü saat 10.00’da Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, İçişleri Bakanı Efkan Ala ve Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın konuşmalarıyla başlayacak olan çalıştay iki gün sürecek.

Çalıştayın ilk gününde düzenlenecek olan oturumda Emniyet Genel Müdürü M. Celalettin Lekesiz, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, TFF Başkanvekili Hüsnü Güreli, SGM Tahkim Kurulu Başkanı Yılmaz Akçil ve TFF Tahkim Kurulu Başkanı Engin Tuzcuoğlu konuşmacı olarak yer alacak.

Çalıştaya birçok ilden Cumhuriyet Savcısının katılım sağlayacağı öğrenilirken, çalıştay sırasında katılımcıların oluşturulacak olan komisyonlarda yapılacak müzakerelerde sporda tahkim, sporda şiddetle etkin mücadelede e-kart ve e-bilet etkisi, 6222 sayılı kanun ve kanuna ilişkin yönetmeliğe dair diğer uygulama sorunları ve sporda şiddetin önlenmesi konuları tartışılacak.

/Habere ait fotoğraf Google Görseller’den alınmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *