Trabzon’da düzenlenen E-Adalet Sempozyumu sona erdi

22 Nisan 2016 Cuma, 18:45

Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından 20-21 Nisan 2016 tarihleri arasında Trabzon’da düzenlenen Ulusal “E-Adalet Uygulamaları, UYAP ve SEGBİS” sempozyumu sona erdi.

Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından ulusal çapta ilk defa Trabzon’da düzenlenen ve Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Adalet Bakanlığı Müsteşarı Kenan İpek, Bakanlık Bürokratları ve Türkiye’nin birçok ilinde görev yapan Cumhuriyet Başsavcıları, Mahkeme Başkanları ve Adalet Komisyonu Başkanları ile konuşmacı olarak öğretim görevlilerinin katıldığı “E-Adalet Uygulamaları, UYAP ve SEGBİS” sempozyumu sona erdi.

Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemi (UYAP) ile Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ‘in kazanımlarına değinilen sempozyumda, bilişim ve teknoloji hukukundaki güncel gelişmeler ile elektronik imzanın hukuki değerinden de bahsedildi.

Sempozyum programı çerçevesinde Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı Tetkik Hakimi Kenan Uzun, Prof. Dr. Aydın Gülan, Yrd. Doç. Dr. M. Bedii Kaya, Doç. Dr. M. Serdar Özbek, Prof. Dr. Mustafa Fadıl Yıldırım, Doç. Dr. Mine Akkan, Yrd. Doç. Dr. Seda Gayretli, Yrd. Doç. Dr. Mustafa Göksu, Organgazi Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Karabacak, Adalet Bakanlığı İç Denetim Birim Başkanı Hakim Numan Eroğlu, Prof. Dr. Muharrem Özen, Bodrum Adalet Komisyonu Başkanı Dr. Yakup Yıldız ile Ceza İşleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Hakim Yakup Moğul konu bazlı aktarımlarda bulundular.

Sempozyumun son gününde Trabzon şehir turuna katılan katılımcılar, Ayasofya Cami, Atatürk Köşkü, Kanuni Sultan Süleyman Osmanlı Kültürevi, Bedesten ve Alacahan’ı ziyaret etmenin yanı sıra Çal Mağarası’nı da görme fırsatı buldular.

trabzonda-duzenlenen-eadalet-sempozyumu-sona-erdi1

trabzonda-duzenlenen-eadalet-sempozyumu-sona-erdi2

trabzonda-duzenlenen-eadalet-sempozyumu-sona-erdi3

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *

Copyright 2018 - adalet.gen.tr’nin tüm hakları saklıdır. Kod, haber, fotoğraf, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları adalet.gen.tr’ye aittir. adalet.gen.tr sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, fotoğraflar, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 sayılı yasa ile korunmaktadır. Bunlar adalet.gen.tr’nin yazılı izni olmaksızın herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayımlanamaz, izinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. İnternet sitemizdeki bazı haberler, fotoğraflar vb. diğer materyaller hak sahiplerinin hukuki menfaatlerine zarar vermeyecek bir şekilde kaynağından alınmak suretiyle kaynağının belirtilmesine özellikle özen gösterilerek yayımlanmaktadır. Zaman zaman açık internet kaynaklarından alınan haber ve fotoğrafların alındıkları kaynağında hak sahibi belirtilmediğinden bu konuda internet sitemiz sorumlu değildir ancak telif haklarına her daim saygılıdır. Telif haklarına aykırılık durumu söz konusu olduğunda hak sahiplerinin e-posta ile başvuruda bulunmasının akabinde ilgili içerik yayından kaldırılacaktır. İnternet sitemiz kişilik haklarına, düzeltme ve cevap hakkına saygı duyar, mahkeme kararlarını da en kısa sürede uygular.
Copyright © 2018 Adalet.gen.tr - İmtiyaz Sahibi: Okan YILMAZ - www.okanyilmaz.com.tr