Turan KULOĞLU

06 Aralık 2016 Salı, 00:13

Turan KULOĞLU – Yargıtay Cumhuriyet Savcısı

1979 yılında Trabzon/Araklı‘da doğmuştur. İlk, orta ve lise eğitimini burada tamamladıktan sonra Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 2005 yılında, Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesinden 2010 yılında mezun olmuştur. Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü ana bilim dalında başladığı ‘’Uluslararası Hukuk ve Türk Hukukunda İnsan Ticareti’’ konulu tezini tamamlamıştır. Halen Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde lisans öğrenimine devam etmektedir.

2006 yılında Üsküdar Adliyesinde hâkim/savcı adayı olarak meslek hayatına başlamıştır. 2007 yılından itibaren sırasıyla Antalya/Alanya, Gaziantep/Nurdağı ve Bayburt illerinde hâkim olarak görev yapmıştır. 2012 yılında 6 ay süreyle Yargıtay meslek içi eğitim seminerine katılmıştır. 2012-2016 yılları arasında Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Denetimli Serbestlik Daire Başkanlığı ve İş Yurtları Kurumu Daire Başkanlığı Tetkik Hâkimliği, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Personel Daire Başkanlığı ve Personel Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. 19 Ocak 2017 tarihinde Hâkimler ve Savcılar Kurulu Genel Sekreter Yardımcılığı görevine getirilerek bu görevini yürüttükten sonra 25 Ekim 2017 tarihinde HSK tarafından Yargıtay Cumhuriyet Savcılığına seçilmiştir.

Evli ve iki çocuk babasıdır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *

Copyright 2018 - adalet.gen.tr’nin tüm hakları saklıdır. Kod, haber, fotoğraf, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları adalet.gen.tr’ye aittir. adalet.gen.tr sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, fotoğraflar, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 sayılı yasa ile korunmaktadır. Bunlar adalet.gen.tr’nin yazılı izni olmaksızın herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayımlanamaz, izinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. İnternet sitemizdeki bazı haberler, fotoğraflar vb. diğer materyaller hak sahiplerinin hukuki menfaatlerine zarar vermeyecek bir şekilde kaynağından alınmak suretiyle kaynağının belirtilmesine özellikle özen gösterilerek yayımlanmaktadır. Zaman zaman açık internet kaynaklarından alınan haber ve fotoğrafların alındıkları kaynağında hak sahibi belirtilmediğinden bu konuda internet sitemiz sorumlu değildir ancak telif haklarına her daim saygılıdır. Telif haklarına aykırılık durumu söz konusu olduğunda hak sahiplerinin e-posta ile başvuruda bulunmasının akabinde ilgili içerik yayından kaldırılacaktır. İnternet sitemiz kişilik haklarına, düzeltme ve cevap hakkına saygı duyar, mahkeme kararlarını da en kısa sürede uygular.
Copyright © 2018 Adalet.gen.tr - İmtiyaz Sahibi: Okan YILMAZ - www.okanyilmaz.com.tr