Türk Büro-Sen’den Bakan İpek’e ziyaret

Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş beraberinde Genel Başkan Yardımcısı A. Tahir Yüzbaşıoğlu ile 21.04.2015 tarihinde Adalet Bakanı Kenan İpek’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ayrıca şehit edilen Savcımız Mehmet Selim Kiraz için de taziye dileklerini iletti.

Genel Başkan Fahrettin Yokuş, adalet çalışanlarının hakim, savcısından, zabıt katibine kadar bir bütün olduğunu ifade ederek, “Adalet hizmetlerinin tam ve eksiksiz olarak sunulması için canla başla görevini yapan adalet çalışanlarının mali, sosyal ve ekonomik haklarında düzenlemeler yapılarak, mağduriyetleri giderilmelidir. Kurumda Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınavının yapılması da, personelin motivasyonunu artıracaktır” dedi.

Personelinin mutlu ve motivasyonlarının yüksek olmasının kendileri için önemli olduğunu belirten Adalet Bakanı Kenan İpek, “Bugüne kadar personelimizi mağdur edecek uygulamalardan uzak durduk, bundan sonra da personelimizin mağdur olmaması için elimizden gelen gayreti göstermeye devam edeceğiz. Haziran ayı sonunda yapmayı düşündüğümüz Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınavı da personelimizi motive edecektir. Sınavı hak ederek kim kazandıysa ataması yapılacak. Bakanlık olarak, tüm personelimize eşit mesafedeyiz. Sınavlarda da her zaman olduğu gibi hakkaniyeti ve liyakatı gözeteceğiz” dedi.

Genel Başkan Fahrettin Yokuş, Adalet Bakanı Kenan İpek’e Atatürk tablosu hediye etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *