Türk Büro-Sen’den Müsteşar İpek’e ziyaret

15 Nisan 2014 Salı, 10:44
Türk Büro-Sen’den Müsteşar İpek’e ziyaret

Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş beraberinde Genel Başkan Yardımcısı A. Tahir Yüzbaşıoğlu, İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Sevim Gökalp Yıldırım, Ankara 14 Nolu Şube Başkanı Erol Bilir ve Şube Başkan Yardımcısı İbrahim Tufan ile Adalet Bakanlığı Müsteşarlığına atanan Kenan İpek’i ziyaret etti. Ziyarette Müsteşar Yardımcısı Basri Bağcı ve Personel Genel Müdürü Muharrem Ürgüp’te hazır bulundu.

Adalet çalışanlarının sorunlarının görüşüldüğü toplantıda, Genel Başkan Fahrettin Yokuş’un hazırlamış olduğu rapor Müsteşar Kenan İpek’e takdim edildi. Genel Başkan Yokuş, adalet çalışanlarının kesilen yol paraları ve kaldırılan fazla mesai ücretleri nedeniyle büyük sıkıntıya düştüğünü, çalışanların aylık 350-400 TL arası bir kaybının söz konusu olduğunu, ayrıca adalet teşkilatının mesai yapmama gibi bir lüksünün olmadığını, dolayısıyla çalışanların yaptığı fazla çalışmanın karşılığını istemesinin en doğal hakkı olduğunu, 3 büyükşehirde yeniden başlatılan yol ödeneği yardımının tüm çalışanlara ve diğer illerde de uygulanması gerektiğini, 4/C’li çalışan personelin bunun dışında tutulmasının zaten mağdur olan 4/C’lilerin daha da mağdur olmasına neden olduğunu ifade etti.

Müsteşar Kenan İpek ise, sorunların çözümü noktasında Türk-Büro-Sen ile ortak hareket etmekten memnuniyet duyacağını, fazla mesai ücretlerinin ödenmesi ile ilgili çalışmaların devam ettiğini, adalet çalışanlarının motivasyonunun önemli olduğunu ve çalışma barışının korunması için ellerinden geleni yapacaklarını aktardı.

Ayrıca Müsteşar Yardımcısı Basri Bağcı’da, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın fazla çalışma ücreti çıkmazsa, Bakanlar Kurulu’nda diğer kamu kurumlarında çalışan memurların özlük hakları ile ilgili hiçbir talebi onaylamayacağını ifade etti.

ADALET HİZMETLERİ SINIFI OLUŞTURULSUN

Genel Başkan Fahrettin Yokuş, Adalet Hizmetleri Sınıfı oluşturulması gerektiğini belirterek, “bildiğiniz üzere Zabıt Katibi ve Mübaşir unvanının hiçbir kamu kurumunda muadili yok. Bu sıkıntının giderilmesi için adalet hizmetleri sınıfı oluşturulmalıdır. Mübaşirler Yardımcı hizmetler sınıfından, Zabıt Katipleri Genel İdari hizmetler sınıfından oluşturulacak bu sınıfa alınmalıdır. Sosyal, ekonomik ve özlük hakları da yeniden düzenlenmelidir” dedi.

En iyi şekilde hizmet vermek için çalıştıklarını belirten Müsteşar Kenan İpek, “Konuyla ilgili Maliye Bakanlığı ile görüşüp, çalışma yapacağız” dedi.

Yorum

  1. Veysel TOPKARA

    15 Nisan 2014 at 12:37

    Maliye Bakanlığına kaldıysak, kara günlere kaldık valla,

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *

Copyright 2018 - adalet.gen.tr’nin tüm hakları saklıdır. Kod, haber, fotoğraf, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları adalet.gen.tr’ye aittir. adalet.gen.tr sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, fotoğraflar, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 sayılı yasa ile korunmaktadır. Bunlar adalet.gen.tr’nin yazılı izni olmaksızın herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayımlanamaz, izinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. İnternet sitemizdeki bazı haberler, fotoğraflar vb. diğer materyaller hak sahiplerinin hukuki menfaatlerine zarar vermeyecek bir şekilde kaynağından alınmak suretiyle kaynağının belirtilmesine özellikle özen gösterilerek yayımlanmaktadır. Zaman zaman açık internet kaynaklarından alınan haber ve fotoğrafların alındıkları kaynağında hak sahibi belirtilmediğinden bu konuda internet sitemiz sorumlu değildir ancak telif haklarına her daim saygılıdır. Telif haklarına aykırılık durumu söz konusu olduğunda hak sahiplerinin e-posta ile başvuruda bulunmasının akabinde ilgili içerik yayından kaldırılacaktır. İnternet sitemiz kişilik haklarına, düzeltme ve cevap hakkına saygı duyar, mahkeme kararlarını da en kısa sürede uygular.
Copyright © 2018 Adalet.gen.tr - İmtiyaz Sahibi: Okan YILMAZ - www.okanyilmaz.com.tr