UYAP, WSIS 2018 ödüllerine aday gösterildi

10 Şubat 2018 Cumartesi, 13:00

Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı’nca hazırlanan ve adalet teşkilatında kullanılmakta olan ‘UYAP Arabuluculuk Portalı’ ile ‘Hükümlü-Hüküm Özlü Nakil Sistemi (HÜNSİS)’ , WSIS 2018 ödüllerine aday gösterildi.

WSIS (Dünya Bilgi Toplumu Zirvesi) Forumu 2018 çerçevesinde düzenlenen yarışmaya Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı iki projeyle katıldı.

Hukuki uyuşmazlıklara alternatif bir çözüm yolu olarak getirilen arabuluculuk kurumuna ilişkin olarak hazırlanan ‘Arabuluculuk Portalı’ e-devlet kategorisinden aday gösterildi.

Hükümlü ve hüküm özlülerin (hükmen tutuklu) cezaevleri arasındaki nakil işlemlerinin elektronik ortamda gerçekleştirilmesi için hazırlanan ‘Hükümlü-Hüküm Özlü Nakil Sistemi (HÜNSİS)’ ise kurumsal hedeflere katkı sağlama kategorisinden aday gösterildi.

WSIS 2018 ödülleri için, 18 Şubat 2018 tarihine kadar http://www.itu.int/net4/wsis/prizes/2018 internet adresinden oy kullanılabileceği öğrenilirken, 19-23 Mart 2018 tarihleri arasında İsviçre’nin Cenevre şehrinde düzenlenecek olan ödül töreninde kazanan projelerin açıklanacağı ifade edildi.

WSIS NEDİR ?

Ülkelerdeki bilgi ve iletişim teknolojilerinin gelişimini ve gelişmekte olan ülkelerin bilişim alt yapılarını iyileştirmeye teşvik eden WSIS (Dünya Bilgi Toplumu Zirvesi), uluslararası organizasyonların üst düzey temsilcileri ve 175 ülkeden yaklaşık 11.000 katılımcıdan oluşmakta olup, kapsayıcı ve kalkınma odaklı, herkesin bilgi oluşturabildiği ve paylaşabildiği bir organizasyon haline geldi.

ÖZEL HABER // ADALET.GEN.TR

*Bu haber kaynak gösterilmeden yayımlanamaz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *

Copyright 2018 - adalet.gen.tr’nin tüm hakları saklıdır. Kod, haber, fotoğraf, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları adalet.gen.tr’ye aittir. adalet.gen.tr sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, fotoğraflar, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 sayılı yasa ile korunmaktadır. Bunlar adalet.gen.tr’nin yazılı izni olmaksızın herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayımlanamaz, izinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. İnternet sitemizdeki bazı haberler, fotoğraflar vb. diğer materyaller hak sahiplerinin hukuki menfaatlerine zarar vermeyecek bir şekilde kaynağından alınmak suretiyle kaynağının belirtilmesine özellikle özen gösterilerek yayımlanmaktadır. Zaman zaman açık internet kaynaklarından alınan haber ve fotoğrafların alındıkları kaynağında hak sahibi belirtilmediğinden bu konuda internet sitemiz sorumlu değildir ancak telif haklarına her daim saygılıdır. Telif haklarına aykırılık durumu söz konusu olduğunda hak sahiplerinin e-posta ile başvuruda bulunmasının akabinde ilgili içerik yayından kaldırılacaktır. İnternet sitemiz kişilik haklarına, düzeltme ve cevap hakkına saygı duyar, mahkeme kararlarını da en kısa sürede uygular.
Copyright © 2018 Adalet.gen.tr - İmtiyaz Sahibi: Okan YILMAZ - www.okanyilmaz.com.tr