Uzlaştırmacı Sınavı Konu Anlatımlı Soru Bankası

09 Aralık 2017 Cumartesi, 22:00

Ceza muhakemesinde uzlaştırma konusuna dair uzlaştırmacılar için hazırlanan ve uzlaştırma sınavına hazırlık kaynağı olan “Uzlaştırmacı Sınavı Konu Anlatımlı Soru Bankası” adlı kitabın satışına Data Yayınları tarafından başlandı.

‘Uzlaştırmacı Sınavı Konu Anlatımlı Soru Bankası’ adlı kitabın fiyatı 15,12 TL – Satın almak için tıklayınız

ÖNSÖZ

Yargı sürecimizde hızlı reformlar ile karşılaşmaktayız. Bu süreci içinde bulunduğumuz ve bilgi çağı olarak anlatılan süreç ve hızla artan suç olguları oluşturmaktadır.
Bu reformlardan bir tanesi de Ceza Muhakemesinde Uzlaştırma uygulamasıdır. Mağdur ve suçtan zarar görenlerin soruşturma evresinde en kısa zamanda mağduriyetinin giderilmesi ve onarılmasını amaçlayan bu uygulama ile yargının iş yükünün azaltılması amaçlanmıştır.
Türkiye geneli 173050 dosyanın uzlaştırma ile sonuçlandığı ve 42686 dosyanın uzlaştırma sağlanamadan sonuçlandığı dikkate alındığında uzlaştırma kurumunun yargımızdaki iş yükünü ne kadar azalttığı açık olarak görülmektedir.
Piyasada talebi karşılayacak nitelikte uzlaştırmacı olmayı düşünen adaylara yönelik bir konu anlatımlı soru bankası ihtiyacı olduğundan yapmayı yazarlar olarak düşündük.
Kitapta önce konu anlatımları sonrasında da çok sayıda ünite testlerine yer verilerek uzlaştırmacı adaylarının konuları pekiştirmesine yardımcı olunmaya çalışılmıştır.
Çalışmamızın tüm yargı camiasına ve sınava girecek tüm adaylara faydalı olması DİLEĞİYLE;
Yunus Emre YÜZÇELER , Orhan DOĞAN , Şemsi KÖROĞLU

Yorum

  1. kykyali

    22 Ocak 2018 at 08:57

    kısa vadede işe yarar ancak sınav sorularının 5 şıktan belirlendiği uzun zaman önce belli iken soruların 4 şık üzerinden hesaplanması çok detaylı bir çalışma yapıldığının göstergesidir.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *

Copyright 2018 - adalet.gen.tr’nin tüm hakları saklıdır. Kod, haber, fotoğraf, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları adalet.gen.tr’ye aittir. adalet.gen.tr sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, fotoğraflar, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 sayılı yasa ile korunmaktadır. Bunlar adalet.gen.tr’nin yazılı izni olmaksızın herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayımlanamaz, izinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. İnternet sitemizdeki bazı haberler, fotoğraflar vb. diğer materyaller hak sahiplerinin hukuki menfaatlerine zarar vermeyecek bir şekilde kaynağından alınmak suretiyle kaynağının belirtilmesine özellikle özen gösterilerek yayımlanmaktadır. Zaman zaman açık internet kaynaklarından alınan haber ve fotoğrafların alındıkları kaynağında hak sahibi belirtilmediğinden bu konuda internet sitemiz sorumlu değildir ancak telif haklarına her daim saygılıdır. Telif haklarına aykırılık durumu söz konusu olduğunda hak sahiplerinin e-posta ile başvuruda bulunmasının akabinde ilgili içerik yayından kaldırılacaktır. İnternet sitemiz kişilik haklarına, düzeltme ve cevap hakkına saygı duyar, mahkeme kararlarını da en kısa sürede uygular.
Copyright © 2018 Adalet.gen.tr - İmtiyaz Sahibi: Okan YILMAZ - www.okanyilmaz.com.tr