Yargı Teşkilatı Toplantısı yapıldı

18 Mayıs 2015 Pazartesi, 23:41

Yargı sistemimizin etkili ve verimli olmasını hedefleyen, yargının tüm sorunlarının ele alınıp tartışıldığı, karşılıklı iletişimi sağlayan geleneksel Yargı Teşkilatı Toplantısı Adalet Bakanlığı Müsteşarı Basri Bağcı, Müsteşar Yardımcısı Mustafa Erol, Müsteşar Yardımcısı Musa Heybet, Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu üyeleri İsa Çelik, Turgay Ateş, Mehmet Durgun, Ömür Topaç, Rasim Aytin, Bakanlık birim amirleri, Ağır ceza mahkemesi Cumhuriyet başsavcıları ile adli ve idari yargı adalet komisyonu başkanlarının katılımlarıyla 27-28 Nisan 2015 tarihlerinde Antalya Eğitim ve Sosyal Tesislerinde yapıldı.

Toplantının 1. inci gününde;

-Antalya Cumhuriyet başsavcısı Sayın İbrahim Bağcı tarafından hoşgeldiniz konuşması,

-Strateji Geliştirme Başkanı Sayın Alpaslan Azapağası tarafından konuşma,

-Müsteşarımız Sayın Basri Bağcı tarafından katılımcılara yönelik hitap konuşması,

-Katılımcıların sorularına karşılık HSYK üyeleri tarafından değerlendirmeler,

-Katılımcıların sorularına karşılık Bakanlığımız birim amirleri tarafından değerlendirmeler icra edilmiştir.

Ayrıca, Müsteşarımız Sayın Basri Bağcı başkanlığında bölge adliye mahkemeleri Cumhuriyet başsavcıları ve Müsteşar Yardımcımız Sayın Musa Heybet başkanlığında bölge idare mahkemesi başkanlığı ile bir toplantı gerçekleştirilmiştir.

Toplantının 2. nci gününde;

-Strateji Geliştirme Başkanı Sayın Alpaslan Azapağası tarafından Yargı Reformu Stratejisi hakkında sunum,

-Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Sayın Enis Yavuz Yıldırım tarafından ceza infaz kurumları ve tutukevleri hakkında sunum,

-Katılımcıların sorularına karşılık Bakanlığımız birim amirleri tarafından değerlendirmeler yapılmıştır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *

Copyright 2018 - adalet.gen.tr’nin tüm hakları saklıdır. Kod, haber, fotoğraf, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları adalet.gen.tr’ye aittir. adalet.gen.tr sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, fotoğraflar, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 sayılı yasa ile korunmaktadır. Bunlar adalet.gen.tr’nin yazılı izni olmaksızın herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayımlanamaz, izinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. İnternet sitemizdeki bazı haberler, fotoğraflar vb. diğer materyaller hak sahiplerinin hukuki menfaatlerine zarar vermeyecek bir şekilde kaynağından alınmak suretiyle kaynağının belirtilmesine özellikle özen gösterilerek yayımlanmaktadır. Zaman zaman açık internet kaynaklarından alınan haber ve fotoğrafların alındıkları kaynağında hak sahibi belirtilmediğinden bu konuda internet sitemiz sorumlu değildir ancak telif haklarına her daim saygılıdır. Telif haklarına aykırılık durumu söz konusu olduğunda hak sahiplerinin e-posta ile başvuruda bulunmasının akabinde ilgili içerik yayından kaldırılacaktır. İnternet sitemiz kişilik haklarına, düzeltme ve cevap hakkına saygı duyar, mahkeme kararlarını da en kısa sürede uygular.
Copyright © 2018 Adalet.gen.tr - İmtiyaz Sahibi: Okan YILMAZ - www.okanyilmaz.com.tr