Adalet Bakan Yardımcılığına Yakup Moğul atandı

Adalet Bakan Yardımcılığına Yakup Moğul atandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan atama kararıyla; Adalet Bakanlığı Bakan Yardımcılığına, Ceza İşleri Genel Müdürü Yakup Moğul atandı.

Yakup MOĞUL kimdir ?

1976 yılında Zonguldak’ta doğan Yakup MOĞUL, ilk ve orta öğrenimini Zonguldak’ta tamamladıktan sonra 1996 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu.

Hakim ve Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı olarak farklı illerde görev yaptıktan sonra Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürü iken 23.01.2021 tarihinde Adalet Bakanlığı Bakan Yardımcısı olarak atandı .

Yakup MOĞUL evli ve iki çocuk babasıdır.

1 thought on “Adalet Bakan Yardımcılığına Yakup Moğul atandı

  1. Sayın Bakan Yardımcım ben benim gibi Bakanlığımızdan Zabıt katibi olarak alışarak emekli olan tüm arkadaşlarımın dertlerini dile getirmek istiyorum . Bildiğiniz gibi 2018 yılı Mayıs ayına kadar Adliye Zabıt katipleri devlet memurlarının derece sistemine göre 1 dereceye inseler bile yeşil Pasaport almalarına olanak sağlayan bir yasa yoktu. Sayın Bakanımız bir kararname ile 3 dereceye inen Zabıt Katiplerinin yeşil pasaport alalarını sağlayan bir kararname çıkartarak yeşil pasaport alan arkadaşlarımız oldu Ancak sayın Bakanımız 1-2 ve 3 dereceye inmiş yıllarca Bakanlığımıza hizmet vermiş emekli Zabıt katiplerin bu kahtan yararlandırılmamıştır. Bu durum emekli olmuş olan emekli zabıt katiplerini derinden üzmüştür. Zaten emekli olmuş her zabıt katibi yeşil pasaport alsa bile yurt dışına çıkma olanağı olamaz ancak bu kah yalnız alışanlara verildiğinde uzun yıllar Bakanlığımıza hizmet vermiş bizleri derinden yaralamaktadır. Dikkatinize arz ediyor yardımlarınızı bekliyor saygılar sunuyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.